Міст на Пасічну запрацював: Марцінків розповів про рух, затори та подальші роботи

За словами мера, запуск руху символічно припав на 35-річчя Незалежності України та 170-річчя від дня народження Івана Франка.
photo 2026 08 27 09 43 10 2

В Івано-Франківську 27 серпня о 5:00 офіційно відкрили рух новим мостом у мікрорайон Пасічна. Міський голова Руслан Марцінків розповів про відкриття, фінансування будівництва, подальші роботи та те, чого очікувати водіям у вересні.

За словами Руслана Марцінківа, напередодні міст, транспортну розв’язку та під’їзну дорогу офіційно зареєстрували як введені в експлуатацію, пише ПІК.

«Дали нам добро, зареєстрували введення в експлуатацію моста, розв’язки, під’їзної дороги. Відповідно, вчора, як тільки була можливість, ми відкрили рух», — розповів міський голова.

Він зазначив, що фактично перші автомобілі почали заїжджати на міст ще ввечері напередодні офіційного відкриття.

«Ми розгородили проїзди, відповідно, люди бачили і поїхали. Але сьогодні зранку офіційно, о п’ятій ранку, транспорт поїхав», — пояснив Марцінків.

Відкриття мосту приурочили до двох важливих дат

За словами мера, запуск руху символічно припав на 35-річчя Незалежності України та 170-річчя від дня народження Івана Франка.

«Ми приурочуємо це 35-й річниці Дня Незалежності нашої держави, також 170 років з нагоди дня народження Івана Франка, патрона нашого міста», — сказав Марцінків.

Він звернув увагу, що дата відкриття фактично збіглася з ювілеєм письменника.

«Ми так не планували насправді, але, напевно, Бога немає нічого такого неможливого і є якийсь певний символізм у тому, що саме вчора і сьогодні зранку вже повноцінно транспорт з п’ятої ранку поїхав», — зазначив міський голова.

За його словами, цей день стане частиною історії міста.

photo 2026 08 27 09 42 50

Водіїв просять не поспішати

Марцінків закликав водіїв у перші дні уважно стежити за дорожніми знаками та не їхати на високій швидкості.

«Поки звикаємо, один, другий, третій раз треба проїхатися, щоб вже повністю зрозуміти всі можливості моста», — пояснив мер.

Він наголосив, що всі необхідні знаки встановлені, однак нова схема руху потребує звикання.

Марцінків також назвав відкриття мосту ще однією можливістю зменшити затори в Івано-Франківську, передусім у районі Пасічної.

«Два мости працюють, користайтеся можливістю», — сказав він.

Чи зникнуть затори?

Міський голова не прогнозує, що після відкриття мосту місто повністю позбудеться заторів.

За його словами, оцінювати ефект від нової транспортної схеми зарано. Особливо показовим стане вересень, коли після початку навчального року кількість автомобілів на дорогах традиційно зростає.

«Поки що якісь висновки робити зарано, бо дай би нам пережити перші тижні вересня, коли кількість транспорту є надзвичайно велика», — зазначив Марцінків.

Він пояснив, що місто спеціально намагалося завершити роботи до 1 вересня.

«Не секрет, що кількість транспорту саме з першого вересня зростає в рази», — сказав мер.

При цьому він не виключає виникнення заторів у години пік.

«Чи будуть корки? Ну, очевидно, можливо, в час піків можуть бути корки, але все-таки альтернативні шляхи завжди краще, чим нічого», — наголосив Марцінків.

photo 2026 08 27 09 42 54

Чи встановлять світлофор біля ліцею №24?

Одне з питань, яке вже виникло після запуску руху, — безпека пішоходів біля ліцею №24. Батьки учнів звертають увагу на відсутність регульованого переходу.

Марцінків відповів, що наразі там є облаштовані переходи, однак міська влада спостерігатиме за ситуацією.

«Якщо буде потреба, ми будемо робити світлофорний об’єкт», — сказав він.

Водночас мер пояснив, що встановлення світлофора може мати і негативний вплив на рух транспорту.

«Світлофор, будь-який світлофор, він зупиняє рух, відповідно створює корки. Тому подивимося», — зазначив Марцінків.

За його словами, остаточно оцінити необхідність світлофора допоможе саме транспортна ситуація у вересні.

На Хіміків, Галицькій та Краківській ще будуть зміни

Після відкриття мосту місто планує продовжити оптимізацію дорожнього руху. Зокрема, за словами мера, аналізуватимуть ситуацію на вулиці Галицькій, зокрема можливість організації повороту ліворуч.

Також важливою для нової схеми руху є вулиця Краківська.

«Краківська вулиця теж важлива, тут її треба буде зробити для того, щоб дати можливість також альтернативний рух зробити», — пояснив Марцінків.

Крім того, місто планує облаштувати додаткові дороги та з’їзди, які дозволять краще розподілити транспорт.

«Є дві дороги, які хочеться зробити — вже з’їзд на Хіміків, тобто є направо дорога і наліво, яку теж можна зав’язати», — розповів міський голова.

Він наголосив, що робота над транспортною системою на цьому не завершується.

«Ще багато таких робіт, які прийдеться робити для того, щоб максимально дати можливість роз’їзду руху транспорту», — додав мер.

Разом із мостом збудували дві дамби

Окрім самого мосту, у районі Пасічної реалізували ще один важливий інфраструктурний проєкт — побудували дві дамби.

«Ми паралельно, окрім моста, ще побудували дві дамби — це одна з боку мікрорайону Пасічна, а з одного боку і з другого. Тобто ми фактично з’єднали весь той мікрорайон, захистили дамбою», — розповів Марцінків.

За його словами, це також є важливим результатом проєкту.

photo 2026 08 27 10 37 13

Міст будували з 2017 року

Будівництво нового мосту розпочали ще у 2017 році. Завершити проєкт вдалося лише у 2026-му. Марцінків подякував усім, хто був залучений до будівництва, окремо згадавши платників податків міста.

«Насправді, в основному це платники податків міста Івано-Франківська», — сказав він.

Водночас місто отримувало і державну підтримку. За словами мера, у 2021 році на будівництво мосту з державного бюджету за програмою «Велике будівництво» виділили 100 мільйонів гривень.

«Очевидно, би продовжувалося в 22-му, 23-му році, але сталась повномасштабна війна, вторгнення», — зазначив Марцінків.

За його словами, близько 90% усіх видатків на проєкт — це кошти міського бюджету.

photo 2026 08 27 09 43 10

Через війну виникли проблеми з металом

Мер також розповів про труднощі, які виникли під час будівництва після початку повномасштабної війни. Зокрема, метал, який мав використовуватися для мосту, фактично був втрачений через ситуацію на підприємстві «Азовсталь».

«Навіть той момент, що на Азовсталі наш метал, фактично те, що мало їхати на міст, пропало. Відповідно, підрядник замовляв той метал, у Словаччині робили завершальний метал для цього моста», — розповів Марцінків.

До будівництва були залучені численні компанії. Серед них міський голова назвав «Мостобудівельний загін 112», а також підрядників, які виконували асфальтування, освітлення та інші роботи.

«Дуже багато компаній працювало, щоб міст вести», — зазначив він.

За словами Марцінківа, після майже десяти років будівництва проєкт нарешті вдалося завершити.

«Почали ми будувати у 2017-му році, у 2026-му році ввели в експлуатацію даний міст», — підсумував міський голова.

Відтепер новий міст працює разом зі старим, а міська влада планує протягом найближчих місяців спостерігати за транспортними потоками та за необхідності змінювати організацію руху.

Читайте в ПІК:

Оперативні новини у TELEGRAM






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020-2025 Всі права захищено