Британські вчені з Оксфордського університету і Імперського коледжу Лондона встановили, що у людей, які перенесли коронавірусну хворобу, зменшилася кількість сірої речовини в ділянках мозку, які відповідають за розпізнавання запахів і смаків, повідомляє Дзеркало тижня з посиланням на дослідження MedRxiv, пише ПІК.
Дані для дослідження були взяті з бази проекту UK Biobank, в якому люди добровільно діляться своєю медичною інформацією.
“Експерти відібрали дані про 782 пацієнтів, які пройшли сканування мозку до пандемії. 394 людини з цієї кількості перехворіли COVID-19 – більшість мала легкі або помірні симптоми і тільки 15 потребували госпіталізації”, – повідомляє джерело.
Після одужання пацієнти ще раз пройшли сканування головного мозку.
“Коли вчені порівняли дані до і після хвороби, то прийшли до висновку, що навіть у тих людей, які перенесли хворобу в легкій формі, помітно зменшилася кількість сірої речовини в певних ділянках головного мозку, які відповідають за розпізнавання смаків і запахів. Також вони частково пов’язані з функціями мозку, відповідальними за пам’ять та емоційні реакції”, – зазначає ДТ.
У той же час, вчені припускають, що зменшення цих ділянок може в довгостроковій перспективі збільшити ризик виникнення деменції.
Нагадаємо, що ще рік тому вчені намагалися з’ясувати причину зникнення нюху. Тоді вони робили експерименти на мишах і прийшли до висновку, що коронавірус “потрібні” білки в носових порожнинах, щоб пробратися в організм.
Читайте також:
- Вірастюк назвав головну причину, через яку пішов у Раду: справа поранених
- Прикарпатка потрапила за кордоном у ДТП. Хто дав 12 тисяч євро на лікування?
- Старовинну будівлю в центрі Івано-Франківська продали за 5 мільйонів (ФОТО)
- Ваш гороскоп на тиждень 21 – 27 червня
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг