Топ-10 новин Прикарпаття за тиждень вражають: одні – позитивом, інші – трагічністю, пише ПІК.
Життя і здоров’я
30 жовтня Прикарпаття та ще шість областей перейшли у “червону” зону карантину. І одразу виникло багато запитань, зокрема, як працюватимуть дитсадки, школи, бізнес, транспорт тощо.
Зокрема, забороняється робота непродовольчих магазинів та ринків, проведення масових заходів тощо. Обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників та відвідувачів закладів (заходів) вакциновані або у них є ПЛР-тестування, які дійсні 72 години.
Власне, дотримання карантинних вимог перевірятимуть понад сто мобільних нарядів поліції. Скажімо у курортному місті Яремче патрульні перевіряють наявність Covid-сертифікатів у продавців, а також стежать за тим, щоб усі люди на ринку були в захисних масках. Продавці, які не мають сертифіката про вакцинацію, просто залишають свої торгові ятки з продукцією або тимчасово їх зачиняють.
Що ж призвело до введення “червоної зони”? Тиждень, що минає запам’ятався рекордними ковід-показниками щоденних випадків захворюваності та смертності. Докладніше – у зведеній таблиці від ПІК:
Водночас українці масово направилися у Центри вакцинації, а щоденна кількість громадян, які отримали одну або дві дози вакцини, становила рекордні показники від початку пандемії.
Таким чином, від початку вакцинальної кампанії щеплено 10 156 229 людей (станом на 31.1.2021), з них отримали одну дозу – 10 156 227 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 7 421 546 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 17 577 773 щеплення.
Цікаво, що 94% госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані.
Соціум і комуналка
Серед них 544 заявки прийнято щодо недогріву та розповітрюванню внутрішньобудинкових систем. 400 – стосується поривів і витоків теплоносія. Відтак, станом на 29 жовтня без опалення залишаються 34 багатоквартирних житлових будинків.
Інша актуальна тема: спалювання сухостою. Попри численні попередження, жителі Прикарпаття продовжують “темну справу”. Зокрема, на території Франківської громади працівники ДСНС спільно з “муніципалами” проводять рейди та щодня виявляють паліїв.
Рятувальники закликають громадян не провокувати пожеж в екосистемах та нагадують, що відповідно до ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків” – тягне за собою адміністративну відповідальність.
Економіка і бізнес
На Франківщині, у смт. Богородчани знаходиться сучасне меблеве підприємство “Гойдалка”. Тут з натурального дерева виготовляють дитячі меблі для дому, школи, дитячих садочків, а також іграшки та гойдалки. Унікальність підприємства у безвідходному виробництві, яке полягає у тому, що спершу виготовляють меблі, а з залишків дерева роблять іграшки, іншу ж частину використовують для опалення.
Як працює підприємство у Богородчанах дізнавався директор Івано-Франківської обласної служби зайнятості Василь Цимбалюк, директорка Богородчанської філії обласного центру зайнятості та журналісти ПІК.
Культура і долі
Івано-Франківський національний драматичний театру імені Івана Франка представив глядачам нову виставу із колоритною назвою – “Гуцульське весілля”. В основі автентичної забави – етнографічна розвідка академіка Володимира Шухевича “Гуцульщина”, твори Станіслава Вінценза. У виставі залучені всі актори театру, всі покоління.
А героями нової рубрики ПІК “Люди Прикарпаття: історії, що надихають”, став популярний рок-гурт з Івано-Франківська – “Брати Станіслава”. Колектив, створений братами-близнюками Володимиром та Сергієм Гупалами у 2015 році. Завдяки своїй щирій відвертості гурт здобув чимало прихильників по всій Україні.
Детальніше – дивіться у ВІДЕО
Ще одна приємна подія тижня – 26 травня 2021 року жителька села Сукіль Козаківського старостинського округу Мандрик Катерина Михайлівна відзначила 100-літній ювілей.
А ще – зірка Instagram та TikTok Джуда Келечі, студент-медик з Івано-Франківська, продемонстрував свої вміння та таланти. Хлопець, відомий також як “Юра з Коломиї”, настільки добре вивчив українську мову і так любить цю країну, що й пісні тепер пише українською. Зокрема, він це продемонстрував у новому випуску популярного шоу “Україна має талант”
Надзвичайні події
У поліції Івано-Франківщини підбили “невтішні” підсумки. Зокрема, за останній місяць на дорлгах краю зафіксовано 7751 порушення ПДР, серед яких 324 – за керування автомобілем в стані алкогольного сп’яніння, 472 – за керування транспортним засобом без відповідних документів.
Крім того, зареєстровано 377 дорожньо-транспортних пригод, 75 з яких із потерпілими (7 людей загинули, а 90 – постраждали).
Упродовж тижня сталися одразу декілька резонансних дорожньо-транспортних пригод.
Смертельна аварія сталася вранці, 27 жовтня, між населеними пунктами Черче та Підкамінь, що в Рогатинській ТГ. У результаті аварії керманич автомобіля ВАЗ від отриманих травм помер у медичному закладі. Днем раніше сталася трагічна мотопригода у селі Княже Снятинської ТГ. Внаслідок ДТП кермувальник двоколісного від отриманих травм загинув на місці події.
А 25 жовтня о 19:15 сталася аварія перед в’їздом у селище Лисець. Потерпілим виявився велосипедист, мешканець села Підлісся, який загинув на місці події до приїзду медиків.
Натомість 24 жовтня о сьомій годині ранку у м. Тисмениця водій легкового автомобіля проігнорував знаки про проведення ремонтних робіт, виїхав на зустрічну смугу руху та допустив зіткнення з вантажним автомобілем “MAN”. Пасажир легковика отримав травми, не сумісні з життям.
Влада без краваток
«Відверто з Оксаною Камінською» – це відеопроєкт ПІК у форматі інтерв’ю зі знаковими особистостями Прикарпаття. Говоримо без масок і шаблонів, щиро і відкрито, про робоче і особисте. Відомі люди Прикарпаття у нас відкриваються по-іншому. Цього разу в об’єктиві ПІК мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, який відповідає по гострі та незручні питання. Про це та інше – у відеоінтерв’ю.
“Свободівець” Іван Дирів: для багатьох долинян його перемога на виборах міського голови стала рік тому несподіванкою. Для інших це було закономірністю – всюди панував запит на нові обличчя. А що після красивої інавгурації? В якій атмосфері живуть голова та 51-тисячна Долинська громада, яку він очолює?
Про це – з важливими деталями та несподіванками – читайте у ексклюзивній розмові журналістки ПІК з Іваном Дирівим.
Спорт
І насамкінець – про спортивні перемоги. У останніх п’яти матчах в чемпіонаті України з футболу серед команд Першої футбольної ліги івано-франківське «Прикарпаття» виграли – три, а ще два – зіграло внічию. Погодьтеся, дуже солідний результат, який підняв команду Олена Рипана на сенсаційне п’яте місце у турнірній таблиці.
Цього тижня «прикарпатці» вдома без проблем розібралися з аутсайдером першості – «Ужгородом». На радість місцевим вболівальникам підсумковий рахунок склав 3:1 на користь «Команди рідного краю».
Втім, топ-подією прикарпатського спорту слід вважати впевнений виступ івано-франківського “Урагану” в основному раунді Ліги чемпіонатів з футзалу. «Дракони» здобули перемоги над суперниками з Азербайджану та Косово, подарувавши безліч позитивних емоцій. Чого лиш варта перемога над командою «Лічені» із рахунком 7:1.
Зрештою, команда Максима Павленка виборола путівку до елітного раунду Ліги чемпіонів. Неймовірне досягнення!
Побажаємо “Урагану” та “Прикарпаттю” успіхів у наступних матчах, а прикарпатцям – як найбільше приємних новин на ПІК наступного тижня!
Читайте також:
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг