Днями в івано-франківському навчально-методичному центрі культури і туризму Прикарпаття відкрилася чергова виставка мисткині Ольги Чолінської. До цього у неї були виставки в Калуші, Івано-Франківську та у Львові.
У презентованій експозиції представлені картини, малюнки на дереві каменях і десятки авторських іграшок. Про останні, які є простими та позитивними, дізнавалася журналістка ПІКу.
«Я народилася в селі Станькова, навчалася в калуському коледжі культури і мистецтв а згодом в інституті культури Прикрапатського національного університету імені В. Стефаника. Я—професійна художниця. Зраз працюю керівницею гуртка в Центрі художньої творчості для дітей, юнацтва та молоді», — коротко розповідає про себе мисткиня.
Іграшки Ольга Чолінська почала створювати п’ять років тому, аби показати дітям, що і як можна зробити з підручних матеріалів.
«Я створювала іграшки, згадуючи все, що бачу навколо: квіти, гриби, різноманітні звірятка, словом все, що діти можуть побачити щодень, що їм легко зрозуміти і відтворити у матеріалі. А ще ці іграшки справді несуть в собі дитинство, пізнання довколишнього світу, рідної природи», — каже художниця.
Матеріалом для авторських іграшок для Ольги Чолінської є глина, тканина, капрон, синтепон.
За словами мисткині, ідеї, як має виглядати та чи інша іграшка, з’являються в неї часто. Це може бути під час прогулянок околицями рідного села, у спілкуванні з вихованцями чи рідними, під час читання дитячих книг.
Пані Ольга зазначає, що важливо аби іграшка викликала в дітей позитивні емоції. Для цього жінка дуже ретельно переносить усмішки на обличчя своїх іграшкових творів. На виготовлення однієї іграшки пані Ользі потрібно 3-5 годин.
Більшість матеріалів для іграшок жінка бере у своїй творчій майстерні, адже за роки творчості в неї назбиралося «всього і чимало». отож виготовлення іграшок для художниці — малозатратна справа, проте більше в авторські твори художниця вкладає хисту і душі.
«У цей складний час, попри війну, хочеться аби, особливо в дітей, було добро, сміх, справжнє дитинство. І якщо мої іграшки хоча би кільком дітям допоможуть поринути у щастя, то я, як мисткиня, буду удесятеро щасливіша», — зазначає пані Ольга.
Сабіна Ружицька. Фото з Facebook сторінок Галини Філіпової та Марії Бойчук
Читайте також у ПІК:
- На Прикарпатті розпал сезону торгівлі ранньою картоплею: за скільки можна купити?
- Чи вигідно утримувати козу: що про це думають газди та газдині з Прикарпаття
- Літній грибний сезон на Прикарпатті: скільки коштують лісові смаколики?
- На Прикарпатті стартував сезон лісових суниць: де збирають, по чому продають
- Малює з перших років життя: 5-річна Таїсія з Франківська вражає художніми талантами (ФОТО)
- У Коломийській громаді започаткували новий вид спортивних заходів — філїаду (ФОТО)
- Готуються захищати Україну: понад 150 старшокласників з Прикарпаття взяли участь у військово-патріотичному вишколі