Івано-Франківськ

День Державного прапора України: історія свята та що символізує національний стяг

Свято заснували указом Леоніда Кучми в 2004 році. Його мета - виховання поваги громадян до державних символів України.

День Державного прапора України: історія свята та що символізує національний стяг

Кожного року 23 серпня українці відзначають День Державного прапора. Цьогоріч він припав на середу. Наш стяг – це найвідоміший символ країни. Про це пише ПІК з посиланням на Gazeta.ua

Під час повномасштабної війни весь світ дізнався про самовідданість і хоробрість українського народу, а наш синьо-жовтий прапор вивішують з балконів, носять на собі і прикріплюють до машини на знак підтримки українців.

Що символізує прапор України

Державний Прапор України затверджено Верховною Радою 28 січня 1992 року. Це прапор з двох рівновеликих горизонтальних смуг синього (вгорі) і жовтого (внизу) кольорів, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3. Немає офіційної відповіді, чому прапор України синьо-жовтий. Найпопулярніше “народне” тлумачення говорить, що синя смуга означає ясне небо, а жовта – золоте пшеничне поле під ним.

Є також версія, що кольори прапора здавна символізують головні стихії природи – вогонь і воду. А за релігійним трактуванням жовтий колір уособлює Бога і духовність, а синій – все земне.

Як створили прапор України

Перша історична згадка про поєднання синього і жовтого кольору в українській символіці датується 1256 роком – роком заснування Львова. Герб цього міста прикрасив Золотий лев на синьому тлі.

Таке ж поєднання кольорів можна побачити на прапорах, значках, гербах і нагородах часів козацтва, особливо починаючи з XVIII століття. Часто у запорожців були сині прапори, прикрашені золотистими орнаментами, образами православних святих або ж козаків.

Вважається, що сучасні кольори прапора як державного символу України з’явилися під час правління гетьмана Івана Мазепи, якому шведський король дозволив використовувати в символіці кольори прапора Швеції. Ось чому прапор України схожий на шведський. Під такими прапором Мазепа бився з Петром I у Полтавській битві.

Поєднання синього і жовтого кольорів остаточно оформилося як єдинонаціональне на початку XX століття. Перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора відбулося 22 березня 1918 року за законом Центральної Ради.

Досі не відомо точно, в якому порядку розташовувалися кольори на прапорі УНР. Цілком можливо, що використовувалися як синьо-жовтий, так і жовто-синій варіанти.

Чому український прапор пропонують перевернути

Правильна назва Державного Прапора України – синьо-жовтий. Його кольори розташовані в такому порядку: вгорі – синій, внизу – жовтий. Така послідовність кольорів подобається не всім. Деякі люди пропонують поміняти кольори на прапорі місцями. Вірять, що жовто-синій колір прапора принесе розквіт Україні.

Якщо ж звернутися до історії, то можна помітити, що довгий час порядок смуг на прапорі був невизначеним і використовувався в двох варіантах. Але з 1848 року поступово став переважати синьо-жовтий варіант. Врешті його і закріпили в XX столітті.

Читайте також у ПІК:

Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено