Івано-Франківськ

15 березня 2025 року: яке сьогодні свято, події, іменини

До Нового року залишився 291 день.

15 березня 2025 року: яке сьогодні свято, події, іменини

15 березня 2025 року – п’ятниця, 1116 день великої війни в Україні. Яке сьогодні свято, події, іменини, пише ПІК.

15 березня в Україні та світі відзначають:

  • Всесвітній день мусульманської культури, світу, діалогу і кіно
  • Всесвітній день промов
  • Міжнародний день боротьби з поліцейською жорстокістю
  • Міжнародний день захисту дитинчат тюленів (від Белькового промислу)

15 березня за новим церковним календарем – день пам’яті святих мучеників Агапія і шістьох інших. Сімом християнам – Публію, Тимолаю, Ромилу, двом Олександрам, двом Діонисіям – було винесено смертний вирок за їхню віру. Їх схопили й привели на суд правителя Урвана, де вони сміливо заявили, що є християнами.

Іменини 15 березня: Денис, Еммануїл, Михайло, Олександр, Олексій, Тимофій.

Календар важливих подій в Україні та світі за 15 березня: 

  • У 2015 році щонайменше в 80-ти містах Бразилії, вийшли на вулиці 1,5 млн демонстрантів, вимагаючи відставки уряду країни і чинного президента Русеф. Демонстранти навіть вимагали прямого втручання армії, щоб усунути від влади «Робітничу партію», яка правила на той момент країною вже близько 12 років.
  • У 1998 році в Іспанії сформований найбільший в світі оркестр барабанщиків за участю 1700 музикантів.
  • У 1996 році південноафриканський стрибун з жердиною Оккерт Брітс став другою в історії людиною після Сергія Бубки, який стрибнув вище 6 метрів.
  • У 1994 році прийнята Конституція Республіки Білорусь.
  • У 1990 році Горбачов склав присягу президента СРСР, першого і єдиного президента за всю її історію.
  • У 1990 році вперше встановлені офіційні зв’язки між Ватиканом і СРСР.
  • У 1989 році ЦК КПРС почав розслідування «справи Єльцина» в зв’язку з його закликами до багатопартійності.
  • У 1964 році відбулося весілля Елізабет Тейлор і Річарда Бартона.
  • У 1962 році американський президент Джон Кеннеді ввів “Білль про права споживача». Було проголошено чотири невід’ємних права громадян як споживачів: право на безпеку, на вибір, на інформацію та право бути почутим. Тепер цей день відзначається як Всесвітній день захисту прав споживача.
  • У 1942 році Гітлер передчасно оголосив, що до літа «російська кампанія» буде завершена.
  • У 1939 році Карпатська Україна проголосила незалежність.
  • У 1939 році німецькі війська зайняли Прагу.
  • У 1938 році в Саудівській Аравії почали перші пошуки нафти.
  • У 1937 році в Чикаго відкрився перший банк донорської крові.
  • У 1927 році почалося будівництво Дніпрогесу.
  • У 1919 році більшовики націоналізували театри України.
  • У 1919 році французи ввели стан облоги в Одесі.
  • У 1917 році в Росії сформовано Тимчасовий уряд, Микола II зрікся престолу.
  • У 1917 році в ході Лютневої революції з Бутирської в’язниці звільнений Нестор Махно – майбутній лідер українських анархістів.
  • У 1906 році зареєстрована компанія «Роллс-Ройс».

Читайте також у ПІК:

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено