
Президент України Володимир Зеленський підбив підсумки свого візиту до країн Близького Сходу та Перської затоки.
За його словами, поїздка принесла конкретні й практичні результати для України, пише ПІК.
Історичні домовленості
Глава держави назвав досягнуті угоди історичними. Йдеться передусім про співпрацю із Саудівською Аравією, Об’єднаними Арабськими Еміратами та Катаром.
Окрім цього, Україна продовжує перемовини з Йорданією та Кувейтом. У регіоні працює міністр оборони Рустем Умєров, який веде діалог на політичному рівні. Також, за словами президента, є запити на співпрацю від Бахрейну та Оману.
Посилення ППО та оборонна співпраця
Одним із ключових результатів стала домовленість про посилення протиповітряної оборони України.
Також сторони погодили спільний розвиток оборонних виробництв. Україна, зі свого боку, ділиться бойовим досвідом, знаннями та напрацюваннями у сфері захисту.
За словами Зеленського, це не лише питання престижу, а конкретна безпекова взаємодія, яка має практичне значення для країни.
Енергетика та підтримка
Окремо сторони обговорили енергетичну співпрацю. Зокрема, йдеться про постачання дизельного пального та інших необхідних ресурсів. Президент наголосив, що Україна розраховує на подальшу підтримку партнерів у зміцненні безпеки та стабільності.
Зеленський підкреслив, що країни регіону мають спільне бачення — працювати разом із Україною задля безпеки та відновлення стабільності.
Він також подякував лідерам держав за підтримку та готовність до співпраці.
Читайте в ПІК:
- Після нових атак “шахедів”: Україна перебудовує систему ППО
- Під час російської атаки на заході України знищили 31 безпілотник
- Під час ворожої атаки зафіксували влучання балістичної ракети та 12 ударних БпЛА