Івано-Франківськ

Заробітчанка з Прикарпаття розповіла скільки заробляє у Польщі

Скільки заробляють українці на сезонних роботах за кордоном.

Українці, які поїхали на заробітки, розповіли, скільки заробляють на сезонних роботах. Найбільше українців виїхали після карантину до Польщі на збір спаржі та полуниці. Більшості роботодавці забезпечили безкоштовне перебування та харчування на час самоізоляції, пише gazeta.ua

“Ми збираємо спаржу. За годину роботи платять 14 злотих (90,3 грн). Також роботодавці надали безкоштовне житло. Можемо й брати спаржу їсти безкоштовно. За місяць можна заробити 19-20 тисяч гривень. Але в нас не питали ні кваліфікації, ні дипломів. Люди, які мають дипломи, заробляють значно більше. Звісно, не на сезонних роботах. Надалі після спаржі перейдемо на полуницю”, – каже українка Тетяна Устенко з Івано-Франківська.

Багато українців нелегально їдуть у Німеччину та Чехію. Там заробітки значно більші

“На тій же спаржі в Німеччині платять 9,75 євро, або майже 300 гривень за годину. Правда, тут нічим не забезпечують. Житло треба зняти самостійно, харчі теж сам собі купуєш. Але знайти роботу легко. Рук не вистачає. Я працюю по карті сталого побуту, яку отримала в Польщі. Це теж не зовсім легально, але раніше німці брали з картою поляка і навіть робили легальні документи. За місяць можна заробити і до 3 тисяч євро”, – каже українка Антоніна.

Вона уточнює, що за житло платить 80 євро. Разом із вісьмома українцями винаймають квартиру. Їжа в супермаркеті приблизно втричі дорожча, ніж в Україні.

Читайте також:

Зеленський пообіцяв випускати заробітчан за кордон

Як прикарпатцям отримати допомогу по частковому безробіттю у період карантину

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено