Івано-Франківськ

З 1 серпня карантин на Прикарпатті діятиме по-новому

Райони і міста відноситимуть до червоної, помаранчевої, зеленої або жовтої зони, в залежності від захворюваності.

З 1 серпня дію карантинних обмежень зможуть посилювати чи послаблювати в окремих містах і районах областей, якщо через саме в них найгірша ситуація з коронавірусом.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на інтерв’ю Віктора Ляшко, пише ПІК.

“Ми відмовилися від тотального загального карантину на території всієї держави, а запровадили адаптивний карантин, який із 31 липня – можна сказати, вже з 1 серпня –  розпочне працювати інакше, ніж було до цього впродовж останніх півтора місяці”, – розповідає міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

У чому інакшість?

“Якщо область 5 днів поспіль буде перевищувати 4 загальнонаціональні індикатори, які були до цього, ми цю область розкладемо на райони і міста обласного значення – і кожен район покаже свій внесок в стан захворюваності коронавірусної хвороби”, – каже головний санітарний лікар.

І в залежності, який відсоток дає район або місто обласного значення, він буде виділений або в зелену, або в жовту, або в помаранчеву, або в червону зону.

  • Червона – це найбільш критична, в якій закривається все, як у нас було в березні-квітні на території всієї держави. І якщо є червона зона, то він триває до того часу, доки внесок у загальну захворюваність в області не зменшиться – і область не перейде у помаранчеву, жовту чи зелену. Коли три дні показник кращий, тоді цей район переведуть в іншу зону.
  • Помаранчева зона – зона поміркованого карантину з певними послабленнями. Забороняється: діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо, окрім готелів); діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час; планові госпіталізації в лікарнях; спортзали, фітнес-центри, заклади культури; обмеження для масових заходів (1 людина на 20 квадратних метрів та не більше 100 людей).
  • Зелена зона – це загально обов’язкові вимоги, які сьогодні є: не можна заходити у громадські будівлі без маски на обличчі, потрібно дотримуватися соціальної дистанції, потрібно мити руки й обробляти їх антисептиком, і одна людина на 5 квадратних метрів.
  • Жовта – це “буферна зона”, яка не дуже відрізняється від “зеленої” за обмеженнями, але стає попереджувальною. У цьому періоді заборонено відвідувати будинки літніх людей, лікарні, соціальні установи.
Читайте також:
Підписуйтесь на нашу сторінку у FacebookInstagram , Youtube та Telegram


Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено