Івано-Франківськ
-4.29
USD: 28.3
EUR: 33.95

Наскільки точними є тести на Covid-19 і чи можуть бути похибки – пояснює лікар

Лікар-епідеміолог розповіла чи можуть помилятися тести на коронавірус та наскільки точним є ПЛР-метод.

Лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк пояснила всі нюанси тестування, пише ТСН.

“Дуже важливо розуміти, про які тести ми говоримо. Якщо говоримо про швидкі тести, ми можемо мати велику похибку, будуть як хибнопозитивні тести, так і хибнонегативні”, – зауважила епідеміологиня.

Катерина Сояк додала, що на сьогоднішній день швидкі тести не використовуються для діагностики, вони можуть бути тільки методом скринінгу. А після них потрібно підтвердження методом ІФА або ПЛР.

Лікарка також розповіла чи може мати похибки ПЛР-тест.

“Що ж до ПЛР-методу, то на сьогодні він має дуже переконливий вплив: якщо є негативний ПЛР, то немає захворювання. І тут теж потрібно розуміти, що 25% у ПЛР-методі є хибнонегативних тестів. Це означає, що 25% з обстежуваних, які отримали негативний результат, все одно можуть бути носіями вірусу”, – зазначила вона.

За словами Сояк, це просто похибки самого методу. Це потрібно розуміти.

“Але, якщо ми отримуємо позитивний результат ПЛР, це майже 100% наявність вірусу. Виходить, що хибнонегативних тестів у ПЛР-методі більше, ніж хибнопозитивних. Тому, якщо ми отримуємо позитивний аналіз ПЛП, це на 99-100% означає, що ми хворі”, — підкреслила епідеміологиня.

Читайте також у ПІК:

Приєднуйтесь до нас  у FacebookInstagram , Youtube та  Telegram

Новини партнерів

Коментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено