Івано-Франківськ
18.03
USD: 26.55
EUR: 31.6

У П’ядицькій ОТГ облаштовують плантацію лохини (ФОТО)

Загальна вартість проєкту – 3 мільйони гривень. Мають кілька джерел фінансових надходжень.

FB IMG 1604566353215

FB IMG 1604566364761

Облаштовують плантацію лохини у селі Мала Кам’янка, яка входить у П’ядицьку  ОТГ, що у Коломийському районі. 29-30 жовтня висадили 6 500 кущів цієї культури. Це один з кроків до створення агрохабу.

Про це для читачів ПІК розповів староста села та автор ідеї Микола Гришук. 

“Ми плануємо створити агрохаб і маємо проєкт. Прописали, що мають бути теплиця, холодильна установка, крапельний полив тощо. Крім лохини, хочемо вирощувати спаржу, фундук та інші культури з високою доданою вартістю. Та робимо це поступово, бо кошти обмежені. Наш перший крок – це проєкт “П’ядицькі культури”, – пояснив пан Микола.

Лохина – канадська чорниця – відносно нова культура для  цієї місцевості. Тож спершу команда вивчала інформацію про неї. Їздили на плантації лохини, консультувалися із фахівцями, проаналізували грунт та склали проєкт “П’ядицькі культури”.

Загальна вартість проєкту – 3 мільйони гривень. 350 тисяч гривень виграли у рамках обласного конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування Івано-Франківської обласної ради. Програма USAID DOBRE виділила крапельний полив та міні-трактор на суму 1 мільйон  200 тисяч гривень. Також залучили кошти громади. Місцевих мешканців заохочують теж вкладати кошти у купівлю саджанців, щоб у майбутньому отримати прибуток та поповнити бюджет громади.

На реалізацію задумки виділили 16 га землі, але поки задіяли приблизно 2 га. Частину ділянки довелося чистити від кущів, які потім подрібнили спеціальним обладнанням та промульчували цим землю.

“Торф та тирсу, яке ми завезли, змішували фрезою. Робили розмітку рядів, щоб все було, як книжка пише. Засипали туди субстрат, а гряди для посадки лохини робили гребенеутворювачем. Наразі встановлюємо огорожу та чекаємо на сучасну систему крапельного поливу”, – додав староста села.

FB IMG 1604566337183

Першу лохину садили працівники соціальної сфери, активісти Малої Кам’янки. До робочого процесу залучали навіть дітей. Кажуть, мали це зробити раніше, але карантин вніс корективи у плани.

Перший урожай очікують у 2022-2023 роках. Та до цього часу рослини теж потребують догляду – їх треба обрізати, полоти, збирати перші ягоди. Це означає, що будуть нові робочі місця – поки приблизно 10-20. Саме робота для людей є однією з причин створення агрохабу.

“Раніше село жило за рахунок колгоспу, а тепер майже з кожної хати люди поїхали на заробітки. Хочеться, щоб люди працювали та відпочивали вдома. Для цього потрібно створити умови, облаштувати інфраструктуру, повернути землі у громаду. Ми над цим працюємо”, – коментує Микола Гришук.

Урожай планують продавати оптовикам. Можливості для цього є у фірм з Долини та Львівщини, які працюють у цій ніші. Також хочуть вирощувати саджанці самостійно. Але для цього потрібні гроші та час на облаштування теплиці і лабораторії. Та поки громада займається  ділянкою, на якій посадили перші 6,5 тисяч саджанців.

FB IMG 1604566371909

До речі, мешканцям громади та іншим, хто цікавиться  лохиною та агрохабом,  залюбки розповідають на семінарах у просторі Малої Кам’янки “Our space”. Через карантин інформацію можна почути онлайн. Про цей новий заклад ПІК вже розповідав своїм читачам.

До слова, над проєктом “П’ядицькі культури” працюють П’ядицька ОТГ, комунальне підприємство “Добробут Захід”, Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття, програма USAID DOBRE та Івано-Франківська обласна рада.

Марія Гурецька.

Фото з Фейсбук-сторінки Наталії Гнатишин.

Читайте також:

Ягідний бізнес у Чукалівці. Тут вирощують полуниці та роблять пастилу

На Прикарпатті “вікінги” з Донеччини розводять кіз та возять туристів на конях (ФОТО)

Українцям нагадали, коли вони мали найкращу зарплату за останні 29 років

Приєднуйтесь до нас  у FacebookInstagram , Youtube та  Telegram

Новини партнерів

Коментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено