Вулиця в колишньому Княгинині-Колонії, пролягає від колишньої вулиці Сапіжинської (нині – Незалежності) до Привокзальної площі, там, де в неї вливається вулиця Романовського (зараз – Гаркуші).
В австрійські та польські часи була довшою і простягалася до Вовчинецької вулиці, охоплюючи таким чином вокзал та нинішню привокзальну площу.
Вулиця виникла в середині ХІХ століття, відтак є ровесницею залізниці в нашому місті. Проходить вона вздовж залізничного полотна, хоч і відокремлена від нього на значному відтинку глухим муром.
Інші вулиці Княгинина-Кололії виникали на приватних ґрунтах і спочатку мали імена їхніх власників: вулиці Дреслера (Йосипа Сліпого), Верта (Шухевичів), Айгенфельта (Кримська) та ін.
Вулиця, про яку йде мова, виникла на ґрунтах залізниці і тому від самого початку називалася Колійовою. Жодна влада її не перейменовувала, і в радянські часи вона існувала під цією назвою до 1960 року.
Надалі було взято до уваги, що слово «колійовий» – усе ж полонізм, і відповідно до літературних норм нашої мови вулиця стала Залізнична. Хоча в народних устах вона продовжує жити як Колійова.
ПІК пропонує вам поглянути, як змінилася вулиці Залізнична (Колійова) за 100 років:
Читайте також:
- Було-стало: знову романтична “стометрівка” у Івано-Франківську (ФОТО)
- Було-стало: Фонтан на Вічевому майдані в Івано-Франківську (ФОТО)
- Було-стало: фрагмент “стометрівки” в Івано-Франківську
- Було-стало: пам’ятник Адаму Міцкевичу в Івано-Франківську на площі його імені (ФОТО)
- Було-стало: аптека “Під ангелом” на вулиці Собеського (ФОТО)
- Було-стало: Будинок фабрики індпошиву одягу в Івано-Франківську (ФОТО)
- Було-стало: Музей історії релігії та атеїзму в Івано-Франківську (ФОТО)
- Було-стало: кінотеатр Шевченка в Івано-Франківську (ФОТО, ВІДЕО)