Івано-Франківськ
18.59
USD: 27.25
EUR: 32.4

Коли потрібно вакцинуватись проти COVID-19, якщо ви вже перехворіли? – МОЗ

Робити тест на антитіла до COVID-19 перед щепленням не потрібно, запевняють у міністерстві.

вакцинація

Навіть якщо ви перехворіли на COVID-19 у безсимптомній, легкій чи важкій формі й маєте імунітет, вакцинуватися проти коронавірусу все одно варто. Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я, пише ПІК.

Після перенесеної хвороби вакцинацію можна відкласти на період до 6 місяців.  За наявності достатньої кількості вакцин можна вакцинуватися раніше – вже через 4 тижні після перших симптомів хвороби. 

Водночас як передає УП, у медичному центрі Cleveland Clinic розповідають, що вакцинуватися можна одразу після того, як ви вийшли з карантину після хвороби. Чекати 90 днів треба лише тоді, коли людину лікували моноклональними антитілами.

У МОЗ пояснюють, що природно набутий імунітет після перенесеного COVID-19 не гарантує того, що ви не захворієте знову на цю інфекцію. 

І важкість нового захворювання не залежить від того, як ви хворіли на COVID-19 раніше. 

“Натомість імунітет, який розвивається після вакцинації, надасть надійніший захист від коронавірусної хвороби. Вакциновані люди дуже рідко хворіють на COVID-19. А якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше і з меншою кількістю ускладнень”,– розповідають у міністерстві.

Читайте також:

 

Приєднуйтесь до нас  у Facebook, Instagram,Youtube та  Telegram

Новини партнерів

Коментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено