Івано-Франківськ
22.1
USD: 26.95
EUR: 32

Вперше у світі. Франківські хірурги провели унікальну операцію на сонній артерії

Нещодавно судинні хірурги обласної клінічної лікарні провели унікальну гібридну операцію.

На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять, у приміщенні та лікарня

Кажуть, випадок настільки складний, що, ймовірно, така операція була проведена вперше у світі.

Про це повідомляють на сторінці лікарні у соцмережі, пише ПІК.

Підтверджують це припущення і хірурги США та Великобританії, які консультували українських лікарів на етапі підготовки й безпосередньо під час операції.

Аневризма внутрішньої сонної артерії – такий діагноз констатували лікарі у 53 -річного чоловіка, який звернувся із надокучливим відчуттям пульсуючого отвору в ділянці шиї.

«Аневризма – це послаблення судинної стінки, а її розрив призводить до фатальних наслідків, – пояснює завідувач відділення судинної хірургії Володимир Гінчицький. – Аневризма нашого пацієнта була ще й доволі великою, майже чотири сантиметри, а супутня патологія перешкоджала «йти» напряму до місця її розташування».

Втім, після ультразвукової діагностики, ангіографії та тривалих дискутивних діалогів з європейськими колегами, лікарі взялися за операцію. Провели її успішно. Надалі чоловік перебуватиме під спостереженням лікарів, втім, уже має змогу повернутися до звичного способу життя.

«Бувають аневризми аорти, підколінних артерій, а сонних трапляються не часто, – пояснює судинний хірург Олексій Гудз. – За 12 років нашої практики ми мали лише два таких випадки. Та й у світовій практиці не знайшли подібних описів. Тому ретельно планували кожен крок. Для нас важливо було поєднати всі технічні можливості».

Професор Іван Гудз каже, що, на жаль, 80% пацієнтів з артеріальною патологією звертається у запущених станах, тоді як закордоном працюють механізми скринінгів та профілактичні огляди.

«Наші пацієнти зазвичай їх ігнорують», – додає Іван Гудз.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram, Youtube та  Telegram

Новини партнерів

Коментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено