Івано-Франківськ
16.31
USD: 26.9
EUR: 32.1

Верховний суд скасував протокол ЦВК, за яким Вірастюк переміг на виборах (ВІДЕО)

23 травня Верховний Суд ухвалив постанову, якою визнав протиправними дії Центральної виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів на 87 округу.

MyCollages 2021 05 24T094546.200 scaled

Верховний Суд у справі N9901/173/21 за позовом кандидата Олександра Шевченка до Центральної виборчої комісії скасував протокол ЦВК від 19 травня 2021 про встановлення результатів проміжних виборів народних депутатів України в окрузі 87 та визнання Василя Вірастюка обраним депутатом.

Відповідне рішення прийнято у неділю, 23 травня, пише “ОПОРА”.

Крім того, вказаною постановою Суд скасував пункти 1 та 2 Постанови ЦВК від 19 травня, якою визнано недійсним голосування на 6 проблемних дільницях, де під час перерахунку бюлетенів виявлено менше голосів за Олександра Шевченка, ніж у первинних протоколах дільничних виборчих комісій.

Вказана постанова Верховний Суд ухвалив як суд першої інстанції. У разі подання апеляції Центральною виборчою комісією або командою кандидата Василя Вірастюка, справу переглядатиме Велика Палата Верховного Суду як суд апеляційної інстанції. Рішення Великої Палати буде остаточним.

Відповідну інформація підтвердив адвокат Анатолій Попов, який представляє інтереси Олександра Шевченка.

Скасовано протокол ЦВК яким встановлено результати голосування на проміжних виборах на виборчому округу № 87. Скасовано пункт один і пункт два постанови ЦВК в якій вона визнала недійсним голосування на виборчих дільницях на яких було втрачено голоси. Сподіваємося, що Велика Палата проявить свою принциповість, яка була продемонстрована 1 травня, та встановить законне рішення з врахуванням верховенства права з метою захисту прав виборців”, — сказав адвокат.

Нагадаємо, ЦВК назвала Василя Вірастюка народним депутатом за результатами проміжних виборів народного депутата України в окрузі №87, які відбулися ще 28 березня. 

Що було причиною такого довгого шляху до визнання, частково сказав навіть сам Президент України Зеленський, розповідаючи на великій пресконференції у столиці про свої два роки роботи на посту глави держави.

Між іншим, на виконання рішення судів Центральна виборча комісія визнала недійсним голосування на 6 виборчих дільницях та встановила результати без врахування результатів на цих дільницях, склавши новий протокол з поміткою “Уточнений” та визнавши Вірастюка обраним депутатом. Таким чином, 3189 голосів виборців не підлягали врахуванню.

Читайте також: 

Приєднуйтесь до нас  у Facebook, Instagram, Youtube та  Telegram

Новини партнерів

Коментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено