Івано-Франківськ
8.1
USD: 26.2
EUR: 30.25

В Україні тарифи на електроенергію зростуть вдвічі

За першим сценарієм для споживачів з електрообігрівом ціна зросте на 50%, а за другим сценарієм - зростання очікується майже вдвічі.

Найменший ринковий тариф отримають жителі Києва-2,62 грн за кВт-год / Фото УНІАН Володимир Гонтар

Аналітичний центр DiXi Group розрахував кілька сценаріїв подорожчання електроенергії для населення в Україні.

Відповідний звіт опублікували на сайті організації, пише ПІК з посиланням на УНІАН.

Згідно з першим сценарієм, “Частковим”, тариф у розмірі 1,68 грн за кВт-год для населення буде поширюватися на спожитий обсяг до 500 кВт-год на місяць, тоді як обсяг понад 500 кВт-год на місяць буде оплачуватися за ринковою ціною.

Згідно з другим сценарієм, «Повним», буде проведено перехід на ринкове ціноутворення для всіх категорій споживачів, незалежно від обсягів споживання.

За проведеною експертами оцінкою, при введенні конкурентного ціноутворення для домогосподарств ціни на електроенергію (з ПДВ) в середньому складуть 3,27 грн за кВт-год для споживачів ОЕС України та 3,50 грн за кВт-год для споживачів Бурштинського енергоострова.

Отже, є підстави очікувати, що середні ціни на електроенергію для основної частини українців будуть близькі до нинішньої ціни для непобутових споживачів 2-го класу напруги – 3,40 грн за кВт-год (з ПДВ).

“Середній місячний платіж за електроенергію для побутових споживачів, за оціночними прогнозами, зросте наступним чином: за сценарієм і для споживачів без електроопалення – на 5%, з електрообігрівом в опалювальний період – на 50%. За сценарієм II – зростання очікується майже вдвічі», – сказано у звіті.

Найменший ринковий тариф отримають жителі Києва – 2,62 грн за кВт-год, далі йде Дніпропетровська область – 2,99 грн за кВт-год і Київська область – 3,03 грн за кВт-год.

Найвищими тарифи будуть для жителів Івано-Франківської області – 3,83 грн за кВт-год, Закарпатської області – 3,91 та Луганської області – 4,06 грн за кВт-год.

При цьому, згідно з оцінками аналітиків, бюджетні витрати на субсидії щодо 2020 року можуть зрости орієнтовно на 17% за сценарієм I та на 50% за сценарієм II.

Експерти не рекомендують застосовувати другий сценарій, оскільки доходи громадян не зростуть слідом за електротарифами.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Новини партнерів

Коментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено