Івано-Франківськ

Колаборація Франківського і Одеського театрів: Олексій Гнатковський ставить з одеситами виставу

В Одесі відкриють реконструйований театр і презентують прем’єру від Марії Матіос.

75 main

В Одесі 21 серпня відчинить двері оновлений Український академічний театр імені В. Василька – після тривалої та виснажливої реконструкції. У цей же день до 30-річчя Незалежності України театр презентує прем’єру вистави «Серце навпіл» за творами Марії Матіос (колаборація з Івано-Франківським Національним театром імені Івана Франка).

Про це повідомляє Главком, пише ПІК.

Творчу колаборацію з Івано-Франківським Національним драмтеатром – прем’єрну виставу на основі прози Марії Василівни Матіос, видатної української письменниці, презентують 21 серпня.

Проєкт відповідальний, адже для Франківського драмтеатру Марія Василівна давно «свій» автор, як колись Микола Куліш був «своїм» автором для Театру «Березіль» Леся Курбаса.

На одеській сцені в день прем’єрної вистави «Серце навпіл» – 21 серпня – зустрінуться герої творів Марії Матіос «Апокаліпсис» та «Дванадцять службів». У творах Марії Матіос обставини жорстокого історичного часів розтинають навпіл – і душу людини, і долю країни, і рідну землю, і велике кохання.

Постановку здійснює відомий франківський актор та режисер, заслужений артист України Олексій Гнатковський, на рахунку якого резонансні вистави «На Західному фронті без змін» Ремарка та «Дванадцята Ніч» Шекспіра.

“Прем’єрна вистава «Серце навпіл» – лише початок подальшої творчої колаборації з Франківським Національним драмтеатром, на сцені якого ставив виставу про Тіля Уленшпігеля й головний режисер нашого Одеського українського театру Максим Голенко”, – переконана директорка-художня керівниця Одеського українського театру Юлія Пивоварова.

Художниця одеської прем’єри «Серце навпіл» – Юлія Заулична. У виставі задіяні актори: Марія Деменко, Юрій Онопрійко, Давід Дудучава, Сергій Ярий-Булка, Олег Карпенко, Анатолій Головань, Тетяна Геращенко, Анатолій Дриженко, Павло Шмарьов, Діана Каландарішвілі, Ірина Бессараб, Вікторія Головко, Аліна Катречко та інші.

У перспективі заплановано гастрольний обмін виставами з Одеси та Франківська, передбачено спільні майстер-класи від режисерів Ростислава Держипільського (керівник Франківського драмтеатру) та Максима Голенка (головний режисер Одеського українського театру), спільні драматургічні читання, а також запрошення провідних акторів популярних театрів у вистави – з Заходу на Південь і з Півдня на Захід.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  TelegramНовини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено