Івано-Франківськ

Оцінка експерта: як покращити стан місцевих фінансів на Прикарпатті

Асоціація міст України та її регіональне відділення на Франківщині продовжують відстоювати інтереси громад – Юрій Стефанчук.

104438867 256378512290079 2126890385222183621 n 1 3 scaled

Оцінка експерта окреслює цього разу “фінансову архітектуру” життя громад у наступному році, пише ПІК.

Оцінка експерта: як покращити стан місцевих фінансів на Прикарпатті

Юрій Стефанчук – виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України наголошує:

 “Держаний бюджет на 2022 рік має стати гарантією продовження реформи децентралізації та покращити стан місцевих фінансів”.

З його точки зору 2021 рік є складним для органів місцевого самоврядування Прикарпаття, оскільки всі 62 територіальні громади впродовж усього часу вибудовують нову модель управління, отримавши не в найкращому стані інфраструктуру від районів.

Також громади вибудовують нові для себе прямі міжбюджетні відносини з центральними органам влади.

Розвиток громад ускладнюється ще й тим, що  реформа децентралізації є не завершеною, як на рівні розмежування повноважень держави та місцевого самоврядування, так і на рівні реформування системи податків та зборів.

Тому сьогодні важливо спрямувати всі можливі зусилля на покращення стану місцевих фінансів, опираючись на той досвід, який вже є в громадах, звернув увагу експерт.

Він також зазначає, що Держаний бюджет на 2022 рік має стати гарантією продовження реформи децентралізації, а баланс між повноваженнями та коштами повинен бути дотриманим. Пропозиції АМУ щодо проєкту закону про Державний бюджет України на 2022 рік, які були представлені у Міністерстві фінансів України, базуються виключно на пропозиції керівників громад.

“Варто звернути увагу, що одним із важливих пріоритетів для територіальних громад є фінансування у належних обсягах програми медичних гарантій, освітньої субвенція, субвенції на протипожежні заходи в закладах освіти, субвенції на стале проходження опалювального сезону, додаткової дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я, субвенції на облаштування ЦНАПів”», – каже Стефанчук.

За його словами, у цьому контексті важливо не допустити зменшення надходжень роздрібного акцизу на тютюн до бюджетів громад, оскільки сьогодні для громад нашої області ця сума становить понад 80 млн. грн.

Потрібно відновити проведення щорічної індексації нормативної грошової оцінки землі, не допустити надання жодних пільг зі сплати за землі під залізницями, розширити повноваження органів місцевого самоврядування щодо адміністрування місцевих податків та зборів.

«Пропонуємо вдосконалити розподіл Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) і 30 відсотків цих коштів спрямовувати на програми і проєкти регіонального розвитку сільських, селищних, міських рад за чіткою формулою розподілу відповідно до кількості населення і території, як це було раніше», – зазначив Ю. Стефанчук.

Асоціація міст України під керівництвом виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана продовжує відстоювати інтереси громад. Зокрема надала пропозиції до Державного бюджету України на 2022 рік, Бюджетного та Податкового кодексів України та інших базових проєктів.

Зокрема в АМУ пропонують передбачити в Держбюджеті на 2022 рік належний обсяг фінансових ресурсів на реалізацію:

  • програми медичних гарантій (174 млрд гривень),
  • освітньої субвенції (146 млрд гривень),
  • субвенції на протипожежні заходи в закладах освіти (7 млрд гривень),
  • субвенції на реалізацію реформи шкільного харчування (5,5 млрд гривень),
  • субвенції на стале проходження опалювального сезону (16 млрд гривень),
  • субвенції на погашення різниці в тарифах (37 млрд гривень),
  • додаткової дотації на заклади освіти та охорони здоров’я (20 млрд гривень),
  • субвенції на облаштування ЦНАПів (2,5 млрд гривень).

Це тільки частина важливих пропозицій АМУ, які дозволять громадам якісно виконувати свої повноваження.

“Як показує досвід країн Європи, де пройшла децентралізація, місцеве самоврядування є рушійною силою соціального та економічного розвитку. Тому перспективи поступу України – у сильному місцевому самоврядуванні”, – підсумував виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук.

Читайте також: 

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг




Новини партнерів







Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено