ПІК зібрала головні новини Прикарпаття та України за тиждень: 28.03-03.04.
ГОЛОВНЕ
Звільнені міста та повернення з полону
Цього тижня Збройні Сили України звільнили від російських окупантів частину українських територій. Зокрема, вся Київська область звільнена від російської армії. У багатостраждальних містах, таких як Буча, Гостомель, Ірпінь проводиться зачистка.
Мирним жителям поки небезпечно туди повертатися через велику кількість мін та людських тіл на вулицях міст.
Адже окупанти з жорстокістю знищували українців. На дорогах наразі багато тіл місцевих жителів, які загинули внаслідок злочинів рашистів. Також росіяни замінували дитячі майданчики та вхідні двері в будинки.
ЗСУ звільнили від окупантів й 11 населених пунктів на Херсонщині.
Це такі населені пункти: Нововоронцовка, Мала Шестерня, Новогригорівка, Тополине, Князівка, Краснівка, Свободне, Кам’янка, Пригір’я, Кочубєївка, Орлове.
Вдалося звільнити від росіян й місто Тростянець, що на Сумщині.
Також окупанти покинули й територію Чорнобильської АЕС, яку захопили у перший же день повномасштабного вторгнення – 24 лютого.
Другого квітня на проммайданчику Чорнобильської АЕС знову замайорів прапор України та пролунав гімн України.
Також ЗСУ взяли під контроль місто Прип’ять та кордон з Білоруссю.
На початку квітня в Україні відбувся масштабний обмін полоненими.
У Запорізькій області відбувся обмін 86 українських військовослужбовців, серед яких 15 жінок, вже у безпеці.
Повернувся й автор легендарної фрази про російський корабель прикордонник Роман Грибов з острова Зміїний до рідної Черкаської області. Роман Грибов отримав нагороду за «За заслуги перед Черкащиною».
РАКЕТНІ УДАРИ
Цього тижня Росія завдала численних ракетних ударів по містах України. Ракети “летіли” як і у нафтобази, облдержадміністрації, промислові об’єкти, так і житлові будинки. Загинули люди. Зокрема: росіяни ударили по військовій частині на Дніпровщині. Загинули двоє людей, п’ятеро поранені. Також вдарили по будівлі Миколаївської ОДА. Внаслідок чого сталося руйнування центральної секції будівлі з 9 по 1 поверх, без подальшого горіння. Загинули 36 людей.
СОЦІУМ
У 20 областях України стартувала посівна. Українців, що у тилу закликають активно працювати та робити все для підняття економіки та забезпечення життєдіяльності країни. Так, очільниця Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук зазначила, що “Прикарпаття має бути областю-годувальницею для всієї України”.
Тим часом мери Івано-Франківська та Коломиї закликають власників земельних ділянок обробляти їх, інакше: у Коломиї – будуть виявляти ділянки, які не обробляються та штрафуватимуть власників; у Франківській громаді – будуть вилучати необроблену землю на потреби ЗСУ.
В Івано-Франківську розпочалася онлайн-реєстрація у перші класи та садочки.
Реєстрація триватиме 2 місяці до 31 травня. Це буде перша хвиля зарахування.
А у Коломийській громаді розпочалася реєстрація дітей-переселенців на позашкільне навчання.
Дітям пропонують: флористику та фітодизайн, основи робототехніки та комп’ютерного моделювання, виготовлення сувенірів, технічний дизайн, рукоділля, прикладне мистецтво, цифрову фотографію, бісероплетіння, аплікацію, пішохідний туризм та багато іншого.
Багатопрофільна компанія «ДУКОР» переїхала з Києва в Долину.
“Підприємство зокрема є власником торгової марки KIDIGO (виробництво і продаж дитячих і спортивних товарів, обладнання, вуличних меблів, м’яких модулів).Відновлює потужності, тож на пошиття спортивного інвентарю запрошує швачок”, – йдеться у повідомленні.
Надвірнянська громада також приймає бізнес з “гарячих” точок. Хто переїхав до громади та як облаштувалися – дивіться у сюжеті
Звичайно, Івано-Франківська область продовжує приймати не лише підприємства, а й людей. Наразі прийняли понад 114 тисяч вимушено переселених людей, і ще 18 тисяч область може поселити. Як облаштувалися переселенці у Тисменицькій громаді – дивіться у відео. Люди діляться своїми історіями та надіями, які плекають на найближче майбутнє.
ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ
Чи не щодня на Прикарпаття приходять сумні звістки. Цього тижня надійшли такі трагічні звістки:
Родина Бутусіних Олег та Тетяна з Калуського району отримали важку новину. В боях з окупантами загинули їх сини Роман та Леонід.
У неділю, третього квітня, братів зустріли у Калуші.
- На війні з окупантами загинув житель Коломиї, 30-річний Віталій Кулінич.
Після початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року приєднався до лав ДП “Сонечко”. Учасник бойових дій 2014 – 2015 року у складі ДУК ПС.
Герой від 2014 року боровся з московітами. Був учасником Революції Гідності, воював на Донбасі, звільняв Слов’янськ, захищав Донецький аеропорт, перший голова Богородчанського районного об’єднання воїнів АТО.
- Ще одну трагічну звістку отримала Коломийщина. На війні загинув Володимир Харук із села Рудники Заболотівської громади.
- На війні з Московією загинув мешканець Чернелиці, що на Городенківщині, 21-річний Ілля Єрмолаєв, служив із січня 2020 року за контрактом. Хлопець загинув 27 березня у результаті ворожого обстрілу під час виконання бойового завдання щодо захисту Незалежної України в районі населеного пункту Благодатне Миколаївської області.
- У боях під Києвом загинув 34-річний військовий з Верховинщини.
Отримав поранення і помер уродженець Замагори Верховинського району Владислав Білатчук.
Владислав три роки, з 2016 по 2019 роки, служив у зоні АТО/ООС, у 8-му окремому гірсько-штурмовому батальйоні 10 гірсько-штурмової бригади. У складі цього підрозділу він зустрів ворога у перші дні наступу. Та, на жаль, “заплатив” своїм життям.
Вічна пам’ять Героям, які поклали своє життя за Україну!
Слідкуйте за стрічкою новин від ПІК і ви будете володіти перевіреною інформацією.
Читайте також:
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг