ПІК зібрала важливі новини, які відбулися протягом тижня з 13 до 19 червня.
Ракетні удари
На початку тижня, 14 червня, Росія завдала масового ракетного удару по заходу Україні. Зокрема, вибухи лунали в Івано-Франківській, Тернопільській, Львівській та Хмельницькій областях. У цих регіонах спрацювала українська ППО.
Зокрема, на Прикарпатті рашистську ракету збили у Калуському районі. На щастя, ракетний удар обійшовся без людських жертв та пошкоджень інфраструктури.
Того дня українська ППО збила декілька російських ракет і над Тернопільщиною. Тут також обійшлося без жертв та руйнувань.
А от на Львівщині де російські ракети вдалося збити над Золочевом, уламки ракети впали на цегельню. Постраждали шестеро людей, серед з них одна дитина.
Ракетних ударів Росія завдала цього тижня і по інших частинах України. Так, 18 червня, у Кременчуці, Полтавської області, 6 російських ракет ударили по Кременчуцькому нафтопереробному заводу, який і так не працював, та 2 ракети – по ТЕЦ.
Того ж дня, ЗСУ збили ракети над Одещиною.
А сьогодні, 19 червня, вранці у Вишгородському районі, поблизу столиці, сили протиповітряної оборони збили ворожий повітряний об’єкт.
Обмін полоненими та звільнення Тайри
Цього тижня між Україною та Росією відбувся черговий обмін полоненими за формулою 5 на 5. Всі звільнені українці – цивільні особи, яких незаконно утримували окупаційні війська.
Зокрема, з російського полону звільнили українську волонтеру та парамедикиню Юлію Паєвську (Тайру).
Юлія Паєвська — відома волонтерка та парамедикиня, Народний герой України, яка вісім років рятувала життя військових та мирних жителів на Донбасі. Вона потрапила в полон російських окупантів у Маріуполі 16 березня.
Візит в Україну Макрона, Шольца, Драгі та Джонсона
Цього тижня з візитами в Україні побували світові лідери президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі.
Темами для обговорення стали – продовольча безпека, зброя та підтримка України.
Усі лідери підтвердили, що підтримують отримання Україною статусу країни-кандидатки на вступ до ЄС. Це дало Україні ясність щодо їх позиції після тижнів спекуляцій. Візит також став нагодою для трьох лідерів побачити руйнування та військові злочини, які Росія завдала в Україні.
Наступного дня до Києва приїхав прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. Це його другий візит в Україну.
“Тому ми тут, аби ще раз підкреслити – ми з вами. Ми хочемо забезпечити вам стратегічну витривалість”, – сказав британський прем’єр.
Він також заявив про посилення санкцій проти Росії і про продовження фінансової підтримки Україні, “звільнення” експорту зернових.
“Ми готові далі надавати озброєння, підготовку щодо використання цих озброєнь. Український народ і ЗСУ зможуть завдяки цьому зробити те, що хочуть зробити – вигнати агресора з України”,– заявив Джонсон.
У продаж повертається сіль від “Артемсіль”
“Сіль від найбільшого українського виробника почала зникати з полиць ще у квітні через активні бойові дії біля копалень у Донецькій області.
Проте Сільпо вдалося знайти запаси підприємства, щоб запропонувати покупцям у супермаркетах. Де “знайшли” запаси солі не повідомляють. Але запевняють, що доставили на полиці своїх супермаркетів 300 тонн кам’яної йодованої солі від підприємства “Артемсіль”.
Соціум: здорожчення проїзду, зміна організації руху, газ
В Івано-Франківську з 16 червня підвищили проїзд в автобусах приватних перевізників. Новий тариф діятиме з 16 червня 2022 року і становитиме 10 грн (раніше 8 грн) у жовтих (приватних) маршрутках.
Також у Франківську на Чорновола змінили дорожню схему
Зміни в організації дорожнього руху передбачені й у Коломиї.
Отож, після погодження з поліцією коломиян чекають такі нові знаки та розмітка:
• «Пішохідний перехід» між будинками 14 і 21 на вулиці Міцкевича та біля будинку №9 на Валовій;
• «Пішохідна зона» на вулиці Чорновола;
• «Дорога з одностороннім рухом» на вулиці Січових Стрільців біля будинку №2;
• «Зупинка заборонена» зі сторони непарної нумерації будівель біля будинку №9 на вулиці Мазепи (зона дії знаку – від вулиці Шухевича до вулиці Стуса).
З 1 травня побутових клієнтів ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» автоматично перевели до «постачальника останньої надії» (ПОН). Функцію ПОН виконує ГПК «Нафтогаз України».
У зв’язку з останніми подіями, чимало споживачів не розуміють, на які рахунки необхідно сплачувати за отриманий енергоресурс. Тому у ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» пояснили, що потрібно знати споживачам.
Позитивні новини
15 червня у Франківському драмтеатрі відбувся конкурс на вакантні позиції у театрі.
Зіркову театральну родину поповнили видатні актори сучасності Ірма Вітовська та Любомир Валівоць.
До Львова завітав голлівудський актор Бен Стіллер, відомий за стрічками “Ніч у музеї”, “Знайомство з батьками” та іншими кінохітами.
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців підтвердило, що Стіллер у якості посла доброї волі Організації Об’єднанних Націй прибув на кордон зустрітися з українськими біженцями.
Успіхи ЗСУ
Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, які загальні бойові втрати російської армії за час війни, з 24 лютого по 19 червня 2022.
На землі
- танків ‒ 1 468 (+3 за добу)
- бойових броньованих машин ‒ 3 577 (+4)
- автомобільної техніки та автоцистерн – 2 523 (+10)
- артилерійських систем – 745 (+6)
- РСЗВ – 235 (+2)
- засобів ППО – 98
- спеціальної техніки – 55
У повітрі
- літаків – 216
- гелікоптерів – 181 (+1)
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 598 (+4)
- крилатих ракет – 130 (+1)
У морі
- кораблі /катери – 14
Особового складу
- близько 33 600 (+250) осіб ліквідовано
Читайте також:
- Як на Прикарпатті приймають маломобільних переселенців (ВІДЕО)
- “У нас є все, щоб жінка могла спокійно народжувати”, – Юрій Павлушинський, Прикарпаття
- Секретар РНБО закликав “не жонглювати” даними про втрати ЗСУ
- Ваш гороскоп на тиждень 20-26 червня