Івано-Франківськ

Цікаві факти, які варто знати про Йорданську воду

19 січня християни відзначають одне з найбільших свят – Хрещення Господнє.

Цікаві факти, які варто знати про Йорданську воду

Водохреща: у день цого свята, у всіх храмах проходять урочисті служби та відбувається велике освячення води. ПІК зібрала цікаві факти про Йорданську воду, а саме коли варто освячувати, як правильно використовувати .

 • Коли треба освячувати воду. Освячення води на Водохреще відбувається … двічі. Перший раз під час вечірнього богослужіння 18 січня, тобто у Водохресний Святвечір. А другий – після ранкової служби 19 січня.
 • Коли ж набирати воду? Та в будь-який час: можна і 18, і 19 січня. Обидва освячення дають велику силу воді.
 • Водохресна вода має велику силу в зціленні душі і тіла. Але, звичайно, тільки за умови, що приймається вона з молитвою і вірою. Тому потрібно не просто прийти в храм за пляшкою або банкою води, але і виділити час для того, щоб взяти участь в службі, помолитися з усіма.
 • Багато хто знає, що в день Хрещення вся вода стає особливою, але це марновірство. Великою силою володіє лише та вода, над якою відбувалась певна духовна дія.
 • Набирати водохресну воду можна в будь-яку чисту ємність – в пляшку або банку. Але зберігати її бажано в скляній ємності.
 • Не варто набирати воду у великі ємності. Можна взяти трохи водохресної води в храмі і додати її в звичайну воду вже вдома. І тоді води неодмінно вистачить всім домочадцям!
 • Повернувшись додому з храму, потрібно обов’язково прочитати молитву і випити воду. Вважається, що у Водохресний Святвечір і в саме свято Хрещення воду пити можна протягом дня і незалежно від прийняття їжі.
 • Впродовж року водохресну воду п’ють лише натщесерце і після прочитання молитви. Роблять це під час хвороб – душевних або духовних.
 • Водохресну воду не можна пити з банки або пляшки. Для цього використовують стакан або чашку.
 • Після повернення з храму водохресною водою можна окропити житло. І навіть якщо крапельки рідини впадуть на підлогу – це не страшно. Вважається, що це навіть на краще.За старих часів з водохресною водою топили баню і милися ті, хто не міг зануритися в ополонку.

Що ж важливо знати нашим християнам про окроплення йорданською водою та відвідини священиком наших домів?

 1. Душпастирські відвідини чи візит священика (пароха) до своїх вірних (парафіян) із благословенням йорданською водою — це гарний звичай нашої Церкви для особистої зустрічі та знайомства вірних зі своїм священиком-душпастирем. Такі відвідини відбуваються в період від Богоявлення Господнього (19 січня) аж до Стрітення Господнього (15 лютого).
 2. Щоб священик зміг прийти і поблагословити Вашу домівку, Ви повинні уважно слухати оголошення у парафіяльному храмі щодо способу і часу таких відвідин (у парафіях сільських місцевостей оголошують ці деталі відвідин по богослужіннях, а в міських парафіях вірні, зазвичай, записуються у храмі або ж домовляються зі священиком особисто). До своєї оселі слід впускати тільки знайомого священика, якого Ви знаєте в обличчя або бачили у вашому храмі.
 3. Відвідини священика враховують такі моменти: спільну молитву, окроплення оселі всієї або ж її частини (як забажає родина) свяченою водою та спілкування зі священиком. Це особлива нагода для вірних запитати священика все, що непокоїть або що є незрозумілим у справах віри, моралі чи життя Церкви. А для священика – це нагода, щоби дізнатися більше про родину, про її потреби, про те, чи родина живе по-християнськи: в мирі з ближніми, чи всі охрещені, чи вінчані у храмі, чи відвідують недільні богослужіння, тощо.
 4. Гарно, коли молитва відбувається у вітальній кімнаті, а не при вході, в коридорі. На столику або перед іконою запалюють стрітенську (чи іншу) свічку і всі присутні в домі беруть участь у спільній молитві. До молитви треба покликати всіх, хто проживає в домі чи всіх, хто на той час в домі перебуває (наприклад, гості).
 5. Священик, який приходить до вашої оселі, щоб її благословити, символізує прихід самого Ісуса Христа, тому до цього приходу варто приготуватися і серйозно віднестися, бо сам Ісус сказав до апостолів: «Хто вас приймає, мене приймає» (Мт 10,40), а також: «В який же дім не ввійшли б ви, скажіть перше: Мир домові цьому! І коли там є котрийсь син миру, мир ваш покоїтиметься на ньому; а коли ні, до вас він повернеться» (Лк 10, 5-6).
 6. Запрошувати і приймати священика у своєму домі є привселюдним (публічним) визнанням віри в Ісуса Христа та своєї приналежності до певної парафії, єпархії і Вселенської Христової Церкви. Тому, з вдячності за віру Христову і святу Церкву, робіть це щиро і відкрито.
 7. Окроплення йорданською водою символізує очищення дому і всіх, хто в ньому проживає від усякого зла силою Ісуса Христа, силою Хреста Господнього та спільною щирою молитвою. Особливу силу йорданська вода отримує від джерела всякої сили – від Ісуса Христа, Який своїм зішестям у йорданські води, освятив їх. Подібно і сьогодні кожна вода, освячена священиком в часі Богоявління, отримує особливу силу відганяти наступи диявола та захищати оселі і людей від всякого зла і всякого гріха
 8. Окроплення йорданською водою не замінює таїнства очищення – Покаяння (Сповіді), яке все ж-таки залишається єдиним і необхідним для того, щоб могти єднатися з Господом Ісусом Христом у Святому Причасті.
 9. Купання в річках, водоймах чи купелях в день Богоявлення є звичаєм нашого народу і не має відношення до церковних богослужінь, не замінює обов’язкової присутності на Святій Літургії у храмі та участі у великому йорданському водосвятті.

Читайте також у ПІК:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

 

 

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено