Івано-Франківськ

Банкрут чи ні: рішення про банкрутство відомого в Івано-Франківську забудовника можуть оголосити 4 травня

Господарський суд Івано-Франківської області виявив, що бізнесмен не задекларував понад 18 мільйонів гривень.

photo sizeds 1

Днями у Західному апеляційному господарському суді відбулось чергове слухання апеляційної скарги колишнього засновника і директора успішної будівельної компанії «Вертикаль» та «Першого віконного заводу» Олега Лєпєніна, який називає себе неплатоспроможним, щоб повертати майже 40 мільйонів гривень кредиту компанії ТОВ «Фінансова компанія «Леверідж» від фірм боржників, де він виступав поручителем.

За словами арбітражного керуючого, скарга бізнесмена Олега Лєпєніна про його неплатоспроможність є недоведеною, а дії боржника в процедурі банкрутства суперечать визначеному законодавству України, пише Львівський портал. 

«Мета процедури банкрутства – соціальна реабілітація добросовісного боржника, який надає достовірну інформацію про свій фінансовий стан. В даному випадку вся процедура банкрутства є заздалегідь спланованою боржником справою, задля уникнення сплати боргів перед кредиторами», – заявив під час слухання арбітражний керуючий.

Арбітражний керуючий у суді зауважив, що попри те, що у травні 2022 року, у справі про реструктуризацію заборгованості, суд відсторонив попереднього арбітражного керуючого, але він також дійшов висновку, що боржник намагається безпідставно уникнути відповідальності.

«У боржника кредиторська заборгованість більше 40 мільйонів гривень. Водночас він позиціонує себе як власник провідних підприємств-забудовників регіону. Усі його борги тягнуться, ще із 2006 року, але він сплановано йшов до процедури банкрутства, а формальна перевірка його декларації не надала інформації про його реальні доходи», – заявив арбітражний керуючий.

За його словами, будівельна компанія «Вертикаль» у 2020 році отримала 82 млн грн прибутку, у 2021 році – 113 млн, а «Перший віконний завод» отримав 21 і 23 млн грн прибутку відповідно. Не зважаючи на це – жодної інформації про виплату дивідендів Олегу Лєпєніну не було подано.

«Обидві компанії сьогодні фактично належать батькові боржника Святославу Лєпєніну, але ця приналежність є формальною. Боржник ж зазначає, що є лише керівником цих підприємств із окладом всього біля 9000 грн на місяць. Окрім цього перевірено інформацію про виїзди боржника за кордон. Лише за останні три роки, за відомостями держприкордонслужби, Олег Лєпєнін здійснив 16 виїздів за межі України. Такі подорожі не відповідають рівню задекларованих доходів, хоча він запевняє, що вони фінансувалися коштом його рідного брата і не підлягали декларуванню. Попри те, у пунктах призначення є не лише Німеччина, де проживає брат, а й Греція, Франція, Велика Британія та інші країни. Це свідчить, що реальний фінансовий стан боржника не відповідає задекларованому. Ще одним доказом є інформація від МРЕВу про реєстрацію нових транспортних засобів у родині, де батько та син боржника оформили три автомобілі люкс-класу марки Lincoln», – повідомлено в судовому засіданні арбітражним керуючим.

Арбітражний керуючий підводить до висновку, що формальна перевірка декларації не надає інформації про реальний стан доходів боржника.

«Також витребувана банківська інформація про рух коштів боржника за три останні роки. Зокрема, депозит Олега Лєпєніна у OTP Bankу, в розмірі 650 тисяч гривень, насправді становив 1 млн 100 грн – в залишку… Окрім того Олег Лєпєнін перерахував на розвиток благоустрою громади в селі Чернієві майже 1.5 млн грн. Хоча на сьогодні боржник зазначає, що здійснив цю операцію на вимогу брата, але це уточнення з’явилося вже після перевірки документів, і немає жодного підтвердження отримання ним цієї суми від нього, і не може бути прийнятим в якості доказу якогось доручення. Ці кошти також не були задекларовані… Окрім того виявлені незадекларовані 14 тисяч євро та 100 тисяч доларів, які потім боржник зазначив, як кошти на лікування хворої матері, але використання цих коштів на лікування – немає. Рух і витрачення таких коштів свідчить, що наш боржник є заможною людиною і той план реструктиризації, за яким він пропонує кредиторам погасити лише 60 тисяч гривень, замість 40 мільйонів гривень, є маніпулятивним», – наголосив арбітражний керуючий у суді.

У той же час захисник бізнесмена-боржника Юрій Петраш попросив суд взяти до уваги, що Олег Лєпєнін не є власником згаданих компаній, і не може претендувати на виплату отриманих дивідендів із прибутку, мовляв, це необґрунтовані висновки арбітражної керуючої.

«Боржник не заперечує про свої виїзди за кордон. Переважно ці виїзди були до Німеччини, де проживає його рідний брат та навчається донька. Усі вони здебільшого фінансувалися його братом. Жодних доказів про понесення більше витрат, як задекларовано у матеріалах справи – немає. Стосовно транспортних засобів, то їх у боржника також немає. Автомобілі зареєстровані за його батьком та повнолітнім сином, що мають власний бізнес», – повідомив Юрій Петраш.

Він також розповів, що боржник декларував залишок коштів на розрахунковуму рахунку банку на останній день календарного року, а рух коштів протягом року не декларується. Водночас гроші 1.45 млн грн, які були перераховані селу Черніїв, належали рідному брату боржника, що були перераховані за дорученням, без розписки, на рівні довірчих відносин.

«Арбітражна керуюча керується припущеннями, виходячи із інформації доходів компанії та родини, які не мають нічого спільного із доходами боржника», – зазначив Юрій Петраш.

За словами головуючої судді Віри Гриців, наступне слухання мало б стати вирішальним засіданням Західного апеляційного господарського суду, на ньому планують оголосити вирок. Цього дня також мають заслухати позицію представника захисту кредитора – ТОВ Фінансова компанія «Леверідж».

338023311 744543787318312 3642728008824800190 n scaled

Нагадаємо, що Господарський суд Івано-Франківської області, який розглядав справу про неплатоспроможність директора успішної будівельної компанії «Вертикаль» та «Першого віконного заводу» Олега Лєпєніна, виявив, що він не задекларував понад 18 мільйонів гривень.

Через недостовірну інформацію в деклараціях провадження про банкрутство бізнесмена закрили. Але забудовник не погодився з ухвалою франківського суду, тому подав апеляцію – тепер справу розглядатиме Західний апеляційний господарський суд у Львові.

Раніше про цю справу раніше повідомляло львівське видання Львівський портал. Йшлося про те, що франківський забудівник нібито витратив понад 18 мільйонів гривень, поки оголошував себе банкрутом. Принаймні про такі суми йдеться у звіті арбітражного керуючого від 2 листопада 2022 року поданому в судовому засіданні за результатами перевірки декларацій Лєпєніна. Тоді ж вдалося з’ясувати, що відомості, відображені боржником в деклараціях, не відповідають фактичним даним стосовно фінансового стану боржника. https://reyestr.court.gov.ua/Review/107459453

Журналісти підкреслюють, що будуть стежити за розвитком судових слухань, зважаючи на популярність й успішність забудовника в Івано-Франківську, який вочевидь прагне уникнути сплати кредитних заборгованостей.

Читайте також у ПІК:

Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram

Читайте нас у тг




Новини партнерів







Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено