Делегація з Косова, а саме майстрині, представники місцевої влади, культурні діячі мали змогу познайомитися з особливостями розвитку туризму у польській громаді Гміна Соліна (Підкарпатське воєводство) та перейняти щось корисне у цій сфері для Косівщини, інформує ПІК.
Польські партнери зустріли українців дуже гостинно та протягом двох днів, 22-24 червня показували цікаві місця регіону.
Зокрема, директор «GOKSiT» (Осередок розвитку культури, туризму, спорту) Кшиштоф Пецка розповів про основні напрямки туризму у гміні. Серед них різноманітні фестивалі, польська кухня, день рибалки, лісоруба, вареників тощо.
Також тут працює інформаційно-туристичний центр, де можна отримати усю необхідну інформацію про гміну і курорт Полянчика, а ще скуштувати місцевої джерельної води, яка дуже корисна для здоров’я.
Окрім того, українцям показали бальнеологічний санаторій “Солінка”. Загалом на території громади діє п’ять оздоровчих санаторіїв, де пропонують туристам різного роду послуги: грязі, ванни, інгаляції, кріотерапія, басейни з лікувальною водою, масаж…
Своєрідною родзинкою гміни є Солінське озеро та польська канатна залізниця «PKL», які користуються неабиякою популярністю у туристів. Комплекс висотою 102 метри. Над його будівництвом працювали шість років.
Гості з України також відвідали Музей духовної та матеріальної культури Бойківщини у Мишкові. Там їм провели екскурсію та пригостили кавою по-бойківськи, якої за словами поляків, не скуштуєш ніде.
Голова Солінської гміни Адам Пйонтковський відзначив, що Косівська громада та гміна Соліна дуже схожі, й не лише природними ресурсами, і співпраця між ними є дуже цінною та корисною для обох сторін.
“Маємо зв’язок з вами. Я б сказав, ми об’єднані на 99 відсотків. Хочемо переконати всіх жителів, щоб люди знали, що у нас добре відпочивати. І ви так само повинні робити. Будемо приїжджати – ви до нас, ми – до вас, і будемо мати спільні проєкти культурного й туристичного розвитку наших громад” – сказав він під час зустрічі з українською делегацією.
Нагадаємо, що 16 травня польські гості відвідали Косівщину, де їх пригостили сирними кониками та ознайомили з місцевими традиціями та культурою.
До слова, що ГО «Прикарпатська інформаційна корпорація», представники українського міста Косова та польського міста Соліна спільно реалізовують проєкт “Фестиваль – стала ініціатива та ефективний інструмент промоції історичної та культурної спадщиниу прикордонних регіонах України та Польщі”, який має популяризувати культурну спадщину та розвиток регіонального туризму в Україні та Польщі відповідно. А фестиваль сирного коника – це інструмент такої популяризації.
Читайте також у ПІК:
- Косів-Соліна: делегація з Прикарпаття представила сирного коника в Польщі як культурну спадщину
- На Косівщині поляків навчали робити сирних коників (ФОТО)
- Сирними кониками й гуцульськими традиціями: як у селі Шепіт польську делегацію приймали (ФОТОРЕПОРТАЖ)
- “Фестиваль Сирних Коників” на Косівщині: амбіція українсько-польських взаємин (ВІДЕО)
- У Косові презентували «Фестиваль Сирних Коників» (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг