Івано-Франківськ

Мобілізація в Україні: чи дають відстрочку, якщо військовозобов’язаний не готовий воювати

Нагадаємо, що в України продовжили воєнний стан та мобілізацію до 15 листопада.

Мобілізація в Україні: чи дають відстрочку, якщо не готовий воювати

Чи дають відстрочку, якщо не готовий воювати, пояснила адвокат Оксана Доготер. Вона зауважила, що у Верховній Раді з цього приводу зареєстрували новий законопроєкт. Про це пише ПІК з посиланням на 24 канал.

Відстрочку від мобілізації за “психологічним станом” можуть надати лише за наявності висновку лікарської комісії. Тобто на підставі діагнозу. Втім, у Верховній Раді 7 серпня зареєстрували законопроєкт про внесення змін до Закону України про мобілізацію.

“Зокрема, військовозобов’язані громадяни, які з релігійних або особистих переконань письмово відмовляються від мобілізації у військові підрозділи для захисту Вітчизни зі зброєю в руках, але підтверджують готовність бути залученими до виконання робіт”, – йдеться у повідомленні.

Однак, цей законопроєкт ще перебуває на ознайомленні у комітетах. Він може розглядатися як закріплення альтернативної служби для тих військовозобов’язаних, які не мають бажання воювати з особистих або релігійних переконань, але можуть виконувати роботи оборонного характеру.

“Такі громадяни мають письмово подати заяву до ТЦК про відмову від мобілізації та пояснити її причини. В іншому випадку вони будуть призвані на військову службу в загальному порядку. Наразі неготовність воювати не звільняє від мобілізації”, – додала юристка.

Поважні причини неявки до військкомату

У постанові Кабінету Міністрів №673 чітко визначені поважні причини неявки до ТЦК та СП. Зокрема:

  • хвороба або необхідність догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які проживають разом із військовозобов’язаним чи резервістом, у разі неможливості догляду за хворим іншим близьким родичем;
  • здійснення щодо військовозобов’язаного чи резервіста кримінального провадження, а також застосування до нього адміністративного стягнення або кримінального покарання, яке робить неможливим його прибуття.

Однак, ці причини повинні бути підтверджені відповідними документами.

Читайте також у ПІК:

Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено