Івано-Франківськ

Відтепер медичні довідки для школярів видаватимуть сімейні лікарі: важливі зміни

Для отримання довідки дитина має отримати усі щеплення згідно з календарем профілактичних щеплень.

20210414134816 8912 scaled

У Міністерстві охорони здоров’я прийняли єдиний порядок медичного огляду для зарахування дитини до закладу освіти, дитячого закладу оздоровлення та відпочинку.

Відтепер всі базові обстеження дитина може пройти у сімейного лікаря, передає ПІК.

Обстеження лікарем «первинки» включає збір анамнезу, повне фізикальне обстеження, перевірку наявності ознак гострої хвороби або хронічних станів, а також вимірювання зросту та маси тіла, дослідження гостроти зору, слуху (шепітна мова), постави та плантографії.

Усі інші обстеження, клінічні та лабораторні дослідження призначаються за показаннями або за вимогами закладу освіти.

На основі проведених обстежень сімейний лікар формує узагальнений висновок про стан здоров’я, надає рекомендації щодо фізичної активності та рівня фізичного навантаження, рекомендації щодо додаткових обстежень, лікування (за наявності показань), профілактичних щеплень, режиму харчування дитини тощо.

“Медичні огляди для зарахування дитини до дитячого садка або школи є обов’язковими. Медогляди для вступу в інші освітні заклади будуть проводитись лише, якщо це вимагається самим закладом чи умовами вступу“, – зазначають у МОЗ

Ще одна важлива зміна – відтепер за результатами таких медичних оглядів видаватимуть документи єдиного зразка.  Довідка видається на підставі даних медогляду дитини, якщо немає медичних протипоказань для її перебування у навчальному закладі.

Читайте також:

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено