Івано-Франківськ

Уряд підвищив тариф на електроенергію

Новий тариф на електроенергію для населення тепер буде єдиним і становитиме 4,32 грн/кВт.

Кабінет Міністрів підвищив вартість електроенергії для населення з 1 червня 2024 року. Про це повідомляє Міністерство енергетики України після засідання уряду у п’ятницю, 31 травня, пише ПІК.

Новий тариф на електроенергію для індивідуальних та колективних побутових споживачів населення становитиме 4,32 грн/кВт. Зараз він складає 2,64 грн/кВт.

Очікується, що новий тариф діятиме з 1 червня 2024 року до кінця квітня 2025 року, тобто менше року.

У Міненерго уточнили, що “нічний тариф” (при встановленому відповідному двозонному лічильнику) складатиме 2,16 грн за кВт*год.

Крім того, протягом опалювального періоду (з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року) передбачено пільговий тариф для споживачів, які використовують електроопалювальні установки, на рівні 2,64 грн/кВт год (при споживанні ними в цей період до 2000 кВт/год електроенергії на місяць).

“За  середнього щомісячного споживання електроенергії в обсязі 170 кВт*год, платіжка за електроенергію зросте на 285 гривень”, – зазначили у відомстві.

Міністр енергетики Герман Галущенко каже, що тариф на електроенергію у розмірі 2,64 грн покривав лише третину реальної вартості електроенергії.

“Підвищення тарифу – це складний, але необхідний крок. Мета – не залишитись без світла, втримати систему. Нас чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів. Весь цей час триває ремонтна кампанія на об’єктах генерації, розподілу та передачі. На жаль, розуміємо, що обстріли об’єктів енергетики з боку ворога будуть продовжуватись, і маємо задіяти усі можливі ресурси”, – сказав Герман Галущенко.

Читайте також: 

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено