У Львівському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості України відбувся стаді-візит у межах ініціативи SkillForge for Veterans. Захід об’єднав представників влади, бізнесу, громадських організацій, центрів зайнятості та ветеранської спільноти навколо спільної мети — створити нові можливості для тих, хто захищав Україну.
Мета — підтримка та реінтеграція ветеранів
SkillForge for Veterans — це ініціатива, що реалізується у п’яти областях Західної України. Проєкт спрямований на сприяння професійній адаптації ветеранів, їх перекваліфікації, навчання, а також започаткування й розвиток бізнесу.
“Цей захід — це не лише можливість ознайомитися з навчально-виробничими можливостями Львівського ЦПТО. Це створення неформальної, але професійної платформи для діалогу та пошуку практичних рішень. Це побудова екосистеми, в якій ветеран — не лише герой минулого, а й частина майбутнього”, — сказала Леся Круп’як, керівниця ГО «Розвиток бізнес-сектору України».
Освітній простір — як центр нових шансів
Програма стаді-візиту включала ознайомлення з матеріально-технічною базою Центру, екскурсію навчальними майстернями та презентацію освітніх програм. Особливий акцент зроблено на тому, як освіта може стати точкою опори для тих, хто повернувся з війни.
«У нас на різних програмах навчаються не лише ветерани, а також дружини, сестри чи доньки учасників бойових дій. Ми створюємо для них можливості, а тому все більше охочих користуються нашими послугами», – сказала Зоряна Плахотнюк, директорка Львівського центру профтехосвіти.
Гранти, ваучери, підтримка: інструменти для реального старту
У рамках панельної дискусії “Успішна реінтеграція: досвід ветеранів та громад” директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк зазначив:
“Уже 185 ветеранів або членів їхніх родин скористалися програмою підтримки. Профінансовано понад 90 мільйонів гривень. Це — лише початок.”
Він акцентував на необхідності обміну досвідом та важливості «голосу побратимів», адже саме через довіру відбувається ефективне поширення інформації про можливості.
Також він звернув увагу на ваучерну програму перекваліфікації, що дає змогу ветеранам навчатися незалежно від віку. У списку — 154 професії з підспеціальностями.
У заході також взяла участь в.о. директора Закарпатського Центру зайнятості Беатриса Білецька, вона поділилася досвідом роботи з ветеранами на Закарпатті і наголосила, що дуже важливо приділяти роботі з ветеранами особливу увагу.
«Основним завданням закарпатської служби зайнятості є сприяння працевлаштування нашим ветеранами і ветеранкам. Адаптація ветеранів до суспільного життя не завжди є легкою. Є проблеми, які впливають на зайнятість. Це, наприклад, упереджене ставлення роботодавців до працевлаштування ветеранів чи психологічні бар’єри у опануванні нових професій поза військовими посадами у самих ветеранів. Але ми працюємо з цими проблемами і відкриті до того, щоб почути кожного і допомогти кожному», – сказала вона.
Голос ветерана — в центрі дискусії
Сильним емоційним акцентом заходу став виступ заступника голови Львівської ОВА Тараса Греня:
“Давайте помріємо, що коли ветеран повертається з передової — у нього немає порожнечі, в якій він сам. Що громада, соціальні служби, держава — поруч. Давайте помріємо, що суспільство бачить у ньому не лише пільговика, а людину, яка поставила все, щоби це суспільство було. Ми маємо говорити не сухими цифрами. Бо за кожною з них — жива історія. Людина. І саме це має стати основою політики держави щодо ветеранів.”
Простір для партнерств і натхнення
Завершенням стаді-візиту стало повторне відвідування виставки ветеранського бізнесу, обмін контактами та обговорення нових партнерств. Тут народжувалися ідеї, обговорювалися шляхи співпраці, лунали реальні історії трансформацій.
Ветерани або члени їхніх сімей презентували свої власні справи з виробництва сирів, виготовлення автентичного одягу, постільної білизни та вишиванок, а також – виробництва дронів.
SkillForge for Veterans — не про минуле, а про майбутнє
Захід у Львові довів: коли об’єднуються громада, держава, бізнес і освітні заклади, з’являються не лише нові можливості, а й нове бачення того, ким є ветеран у мирному житті. Цей проєкт — це про підтримку, довіру, нові знання й шанс почати заново.
Читайте також:
- Стаді-візит “SkillForge for Veterans” у Франківську: як громада, освіта та бізнес допомагають ветеранам будувати нове життя
- Ветерани та їхні сім’ї в центрі уваги: в Україні відбувся круглий стіл-презентація проєкту “SkillForge”