Саміт G7 у Франції: фокус на війні в Україні

Саміт G7 в Евіані проходить у період, коли міжнародні партнери України шукають нову формулу дипломатичного врегулювання війни.
Znimok ekrana 2026 06 14 092858

Саміт «Групи семи» (G7), який відбудеться 15–17 червня у французькому Евіан-ле-Бені, може стати одним із ключових міжнародних майданчиків для обговорення шляхів завершення війни росії проти України.

Водночас окремої двосторонньої зустрічі між президентом США Дональдом Трампом та президентом України Володимиром Зеленським наразі не заплановано.

Формат участі Трампа і Зеленського

За інформацією The Guardian із посиланням на представника адміністрації США, а також даними Суспільного з джерел у німецькому уряді, Трамп і Зеленський контактуватимуть лише в межах спільної робочої сесії лідерів G7.

Окремої двосторонньої розмови між президентами США та України на полях саміту не передбачено.

Водночас українська тема буде присутня в порядку денному заходу, зокрема в контексті пошуку формули потенційного мирного врегулювання.

Україна та переговорні формати

За даними джерел, які цитує Суспільне, обговорюється можливий формат майбутніх переговорів щодо завершення війни у складі «Україна – Росія – США – Європа».

«Сьогодні Україна перебуває в новій позиції сили. Росія не може перемогти військовим шляхом. Її економіка зазнає труднощів. Тому вперше може повільно відкриватися вікно можливостей для дипломатії», — зазначило одне з джерел.

Водночас наголошується, що навіть у разі просування дипломатичних контактів, остаточних рішень щодо нового мирного формату на саміті G7 не очікується.

🇺🇸 Позиція США та заяви адміністрації

Старший представник адміністрації США, який спілкувався з журналістами на умовах анонімності, заявив, що бойові дії в Україні зайшли у фазу відносної стабілізації на фронті.

«Російські успіхи на фронті більш-менш зупинились. Ми хочемо, щоб війна завершилася якнайшвидше», — сказав він.

За його словами, саміт G7 може стати майданчиком для обговорення шляхів припинення війни, однак без очікування негайних домовленостей.

Дипломатичні контакти Трампа

На полях саміту Дональд Трамп проведе низку двосторонніх зустрічей, зокрема з президентом Франції Еммануелем Макроном, а також лідерами Катару, Об’єднаних Арабських Еміратів, Єгипту та Індії.

України у цьому переліку окремих зустрічей наразі немає.

Крім того, повідомляється, що після завершення саміту Трамп відвідає вечерю у Версальському палаці на запрошення Макрона. Захід присвячений 250-й річниці незалежності США та символізує історичну франко-американську співпрацю.

Контекст саміту G7

Минулого року на саміті G7 у Канаді зустріч Трампа та Зеленського також не відбулася через достроковий від’їзд американського президента. Цьогорічний саміт у Евіані розглядається як можливість частково відновити політичну координацію між ключовими союзниками України.

За даними Bloomberg, європейські лідери планують використати зустріч G7 для того, щоб залучити Дональда Трампа до обговорення потенційного відновлення мирних переговорів щодо війни Росії проти України.

Чи можливий прорив?

Попри активні дипломатичні контакти, джерела зазначають, що саміт навряд чи завершиться ухваленням конкретної мирної ініціативи. Основна мета — узгодження підходів та формування рамок майбутніх переговорів.

Одним із ключових невирішених питань залишається представництво Європи у можливому переговорному процесі. Обговорюється баланс між ефективністю формату та його міжнародною легітимністю.

Читайте в ПІК:

Оперативні новини у TELEGRAM






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020-2025 Всі права захищено