В Івано-Франківській області відбувся благодійний фестиваль “Смак з Косова”, який має на меті популяризувати місцеві народні ремесла, промисли, традиції Гуцульщини, зокрема й гастрономічну спадщину: особливої місцевої кухні, вироби із сиру та традиції виготовлення сирних коників, розповідає ПІК.
Зокрема, під час фестивалю відбулася презентація книги “Автентичне вбрання та мода передмістя Косова”. Зустріч з авторками Вікторією Яремин і Лідією Маречко.
У “Центрі Карпатської культури” учасники прослухали відкриту лекцію на тему «Косівська кераміка – назад у майбутнє» від художника-кераміста Сергія Дутки, а усі бажаючі прийняли участь майстер-класі з гончарства.
А на території довкола Будинку культури й дозвілля розгорнувся гуцульський ярмарок, головною родзинкою якого стали сирні коники – родзинка колоритного косівського дійства.
А на на літній сцені біля будинку культури присутні насолоджували унікальною красою традиційного гуцульського одягу, збереженого впродовж століть.
Зокрема, була представлена старовинна колекція одягу Богдана Петричука, неймовірні кептарі та сардаки від бренду “Оксиморон”, одягові ліжникові вироби Наталії Кіщук з колекції “Перевал”.
А ще, косівчани та гості благодійного дійства стали свідками відтворення одного з обрядів гуцулского весілля.
Під час заходів відбувався благодійний збір коштів на потреби військових: 10 окремої гірсько-штурмової бригади «ЕДЕЛЬВЕЙС».
Додамо, що друга частина фестивалю відбудеться 13 серпня у селі Шепіт – тут презентують скарбницю гуцульського крафту (Косівська міська територіальна громада, уч. Кородистий, буде присвячений промоції пастушої культури Карпат, з якої народилось багато цікавих традицій, в тому числі – і традиція виготовлення виробів із сиру).
Нагадаємо, благодійний фестиваль «Смак з Косова» створений у рамках впровадження проєкту «Фестиваль – стала ініціатива та ефективний інструмент промоції історичної та культурної спадщини у прикордонних регіонах України та Польщі» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва європейського інструменту сусідства Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 (*останній конкурс попереднього фінансового періоду – на сьогодні нова транскордонна програма називається Interreg NEXT Poland-Ukraine 2021-2027).
Вищезазначений транскордонний проєкт впроваджується ГО «Прикарпатська Інформаційна Корпорація», Косівською міською радою та гміною Соліна з Підкарпатського воєводства Республіки Польща.
Примітка: створено та підтримано за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва європейського інструменту сусідства Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Назва проєкту – «Фестиваль – стала ініціатива та ефективний інструмент промоції історичної та культурної спадщини у прикордонних регіонах України та Польщі». За зміст несе відповідальність лише ГО «Прикарпатська інформаційна корпорація» і він не відображає позиції Європейського Союзу.
Детальніше про фестиваль читайте у групі “Смак з Косова”.
Читайте також:
- Прикарпатці в Польщі презентували сирного коника (ВІДЕО)
- Майстриня з Косівщини провела майстер-клас з виготовлення сирного коника у Польщі (ФОТО)
- Наші громади дуже схожі: як польська Соліна делегацію з Косова приймала (ФОТОРЕПОРТАЖ)
- На Косівщині поляків навчали робити сирних коників (ФОТО)