Служба безпеки «по гарячих слідах» встановила особи двох зрадників, які скоригували російський ракетний удар по кафе у селі Гроза на Харківщині 5 жовтня. Ними виявилися двоє місцевих жителів – 30-річний Володимир Мамон та його молодший брат 23-річний Дмитро Мамон.
Місцеві під час окупації регіону перейшли на бік рашистів.
“За це фігуранти отримали «посади» у лавах окупаційного «управління внутрішніх справ військово-цивільної адміністрації Харківської області». Там одного з них призначили «водієм конвойної групи», іншого – «інспектором дорожньо-патрульної служби». Однак, напередодні звільнення регіону обидва зрадники разом із родинами втекли до рф, де продовжили працювати на користь країни-агресора. За вказівками російських окупантів вони дистанційно розпочали формувати власну мережу інформаторів на підконтрольній Україні території”, – йдеться у повідомленні.
Від початку жовтня цього року обидва фігуранти почали збирати інформацію про заплановане перепоховання загиблого українського захисника у селі Гроза. При цьому вони розуміли, що внаслідок ворожої атаки обов’язково загинуть мирні мешканці – їх знайомі з села Гроза, в тому числі й ті, хто надавав їм інформацію.
![СБУ викрила зрадників, які навели російський «Іскандер» на село Гроза на Харківщині 5 26036112 9f45 44c6 8822 49dde01e7280 scaled](https://pik.net.ua/wp-content/uploads/2023/10/26036112-9f45-44c6-8822-49dde01e7280-scaled.jpg)
Дізнавшись точну адресу та час проведення мирного заходу, Володимир Мамон передав ці дані російським окупантам.
Отримані відомості рашисти використали для здійснення прицільного удару по українському селу із застосуванням оперативно-тактичного ракетного комплексу «Іскандер М».
Тоді внаслідок повітряної атаки рф загинули 55 мирних жителі, серед них – малолітня дитина.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки склали обом фігурантам підозри.
Читайте також: