У 2024 році в Івано-Франківській області зареєстрували 21 випадок захворювання на лептоспіроз. Про це повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб, пише ПІК.
Зокрема, на території Івано-Франківського району було 10 випадків хвороби, Коломийського – п’ять випадків, Косівського – три випадки та Калуського району – три випадки.
Частка чоловіків серед захворілих людей становить 76,2%, частка жінок – 23,8%.
Спеціалісти відокремлених структурних підрозділів обласного центру контролю та профілактики хвороб провели епідеміологічне розслідування кожного випадку захворювання на лептоспіроз. Фахівці встановили шість випадків, при яких інфікування ймовірно пов’язано із гризунами, вісім випадків — з об’єктами навколишнього середовища, два випадки – із домашніми тваринами, один випадок – із сільськогосподарськими тваринами. У чотирьох випадках — джерело інфекції встановити не вдалося.
Нагадаємо що лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба. Протікає з лихоманкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, геморагічним синдромом.
Сприйнятливість людей до лептоспір висока, проте у 30-50% випадків захворювання зумовлене професійним ризиком. За характером професійної діяльності ризик інфікування вищий у сільськогосподарських працівників, особливо тих, які працюють у полі, військових, ветеринарів, власників зоомагазинів, сантехніків, робітників каналізаційної системи та працівників рибної промисловості.
Читайте також:
- Симптоми можуть розвинутися протягом 20 років: що відомо про лепру та як її розпізнати
- На заході України зареєстрували підозру на правець: що це за хвороба
- На Львівщині 10-місячний хлопчик проковтнув перстень: його прооперували
- Як доглядати за шкірою в холодну пору року (ВІДЕО)
- На Франківщині внаслідок ускладнень від грипу померла людина – МОЗ