В Івано-Франківську повністю оновлять Алею Слави: що зміниться

Марцінків наголосив, що всі рішення ухвалювали лише після тривалих консультацій із родинами.
Znimok ekrana 2026 07 31 190333

Алею Слави на вулиці Незалежності в Івано-Франківську повністю оновлять. Новий формат меморіалу вже погодили з родинами загиблих і зниклих безвісти захисників, а роботи розпочнуться найближчим часом.

Про це міський голова Руслан Марцінків повідомив, відповідаючи на запитання мешканки під час прямого ефіру, пише ПІК.

За словами мера, нинішній формат Алеї, який створили у 2022 році, був тимчасовим рішенням.

«Ми погодили нарешті макет і приступаємо до роботи. Алея буде більш компактна, але родини ухвалили рішення, що вона повинна бути на “стометрівці”. Вона буде з двох боків вулиці Незалежності й виконана у більш довговічному матеріалі», – сказав Марцінків.

Він пояснив, що у 2022 році ніхто не очікував, що війна триватиме так довго, а тодішній формат мав постійно нагадувати людям про ціну, яку Україна платить за свободу.

За словами міського голови, нову Алею Слави облаштують за хронологічним принципом – від 2014 до 2026 року. Перед початком робіт у міськраді також перевіряють і уточнюють інформацію, щоб уникнути помилок, які були допущені раніше.

Окрім цього, у місті продовжують роботу над Алеєю Віри і Надії біля Білого будинку, присвяченою зниклим безвісти захисникам.

Марцінків наголосив, що всі рішення ухвалювали лише після тривалих консультацій із родинами.

«Ми 10 разів краще обговоримо, всі погодяться, і зробимо так, щоб не було непотрібних конфліктних ситуацій. Більшість підтримала саме цей макет, і ми вже дали його в роботу», – зазначив він.

За словами мера, монтаж розпочнуть із боку Вічевого майдану. Спочатку встановлять перші 100 меморіальних конструкцій, після чого роботи продовжуватимуть поетапно.

Читайте в ПІК:

Оперативні новини у TELEGRAM






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020-2025 Всі права захищено