Івано-Франківськ

Які зміни чекають на українців у квітні

Основні нововведення квітня стосуватимуться прописки, пологів, пенсійного віку та долара.

Які зміни чекають українців у квітні: буде підвищення цін й закінчення опалювального сезону, пише OBOZREVATEL, передає ПІК.

Українцям квітень запам’ятається подорожчанням долара до позначки понад 28 грн/$, новими тарифами на газ і скасуванням обов’язкової письмової прописки. Крім того, вже з наступного місяця для жінок підвищать пенсійний вік, а частину виплат перерахують.

Підвищать пенсійний вік і перерахують пенсії:

Які зміни чекають українців у квітні:

  • пенсійний вік для жінок підвищать на пів року;
  • пенсії збільшать тим, хто продовжив працювати.

В Україні близько пів мільйона пенсіонерів продовжують працювати офіційно. Їхній стаж збільшується і з часом вони отримують право перерахувати свою виплату. Закон прописаний так, що підвищують тільки тим, у кого за станом на 1 березня накопичилося 24 місяці неврахованого стажу. І підвищення відбувається з 1 квітня.

Як результат, частина пенсіонерів, що працюють, уже з наступного місяця отримає надбавку в розмірі близько 2%. Для розуміння, якщо пенсія 6 тис. грн, то це близько 120 грн.

Але є і менш приємне нововведення. 1 квітня відбудеться останній етап підвищення пенсійного віку для жінок – з 59,5 до 60 років. Жінки, які народилися до 1 квітня 1961 року, у 2021-му могли виходити на заслужений відпочинок з 59,5 років. Уже з 1 квітня вік виходу на пенсію складе 60 років.

Важливо також відзначити, що і в 60 років зможуть вийти на пенсію далеко не всі українки. Для цього також потрібно виконати вимогу щодо стажу, вона щорічно збільшується на 12 місяців, поки в 2028-му не досягне 35 років. Зараз вчасно виплату можуть отримати ті, у кого є хоча б 28 років стажу.

Долар здорожчає

Які зміни чекають українців у квітні:

Вартість долара подолає в перший тиждень квітня психологічну позначку в 28 грн/$, прогнозує старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб.

 “На найближчий тиждень ми очікуємо зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку торгуватиметься через тиждень близько 28,1 грн. Готівковий долар – по 28,0/28,2 грн”, – відзначає експерт.

Гривня значно дешевшає зважаючи на динаміку інших валют країн, що розвиваються, через зниження інтересу до ризикових активів на глобальному ринку. Одна з головних причин – відставка глави турецького центробанку, який виступав за жорстку монетарну політику, і прихід на його місце прихильника низьких процентних ставок.

Нові тарифи на газ

Які зміни чекають українців у квітні:

  • Кабмін перестане контролювати тарифи;
  • деякі постачальники різко підвищать ціни.

З першого квітня 2021-го постачальники газу можуть встановлювати будь-які ціни на блакитне паливо без обмеження Кабміну. Як наслідок, кілька компаній ухвалили рішення підняти тариф із 6,99 до 8,25-8,85 грн за куб.

Так, постачальник “Маргаз” запропонував ціну 8,25, а “Азовгаз” – 8,85 грн за кубометр. У підсумку сім’я, яка, наприклад, використовує 200 кубометрів газу на місяць, зараз платить 1398 грн, а після підвищення як клієнт “Азовгаза” і “Маргаза” платитиме вже 1 770 і 1 650 грн відповідно.

До 1 квітня Кабінет міністрів обмежував максимальний тариф на газ. Він не може становити більше 6,99 грн. Проте вже з наступного місяця постачальників ніхто не контролює. Вони мають право продавати населенню блакитне паливо за тією ціною, яку вважають обґрунтованою.

Крім того, вже з 1 травня українців переведуть на річні тарифи. На бажання можна буде повернутися до місячних цін. Річний тариф за різними оцінками також може скласти близько 7-8 грн в окремих постачальників.

Подорожчають пологи

Які зміни чекають українців у квітні:

В Україні з 1 квітня 2021 року вартість пологів виросте на 2 тисяч гривень і становитиме 10 382 гривні. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів №133. І за кесарів розтин, і за фізіологічні пологи Нацслужба здоров’я (НСЗУ) платить лікарням однаково.

Водночас лікарні, які надають допомогу новонародженим, отримуватимуть різні підвищувальні коефіцієнти. Зокрема, тариф виросте до 113 725 грн для недоношених дітей із вагою до 1,5 кг, а для немовлят вагою понад 1,5 кг складе 25 115 грн.

Крім того, передбачений окремий пакет на ведення вагітності в амбулаторних умовах. Для цього НСЗУ і лікарні укладуть нові контракти. Завдяки цьому породіллі зможуть безкоштовно пройти всі спостереження вагітності – від постановки на облік до розробки індивідуального плану ведення вагітності та його виконання. Також можна буде здати лабораторні аналізи й зробити обстеження.

Прописку скасують

Які зміни чекають українців у квітні:

В Україні скасують штамп про місце реєстрації в паспорті (прописку). Замість цього працюватиме електронний реєстр, із якого чиновники повинні будуть самі отримувати інформацію про адресу постійного проживання. У тестовому режимі нововведення запрацює вже з 1 квітня.

Крім того, в квітні стартує призовна кампанія в армію. До війська заберуть 14 тис. 246 українців. Загалом квітень може запам’ятається не тільки зростанням цін і подорожчанням долара, але й закінченням опалювального сезону і зниженням витрат на комуналку.

 

Читайте також у ПІК:Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено