Івано-Франківськ
17
USD: 26.9
EUR: 32.1

У Яремче зводять будинок із зображенням відомої гуцулки Чукутихи (ФОТО)

До дерев'яного будинку планують водити туристів.

У Яремче зводять будинок із зображенням відомої гуцулки Чукутихи (ФОТО)

У Яремче на Прикарпатті створили мандрівку  до будинку із зображення відомої гуцулки Чукутихи. Про це у соцмережі Фейсбук повідомив місцевий екскурсовод Андрій Перкатюк, пише ПІК.

“Ось така краса з’явилася у нас на Гуцульщині. Відома фотографія знаменитої “Чукутихи” – мешканки села Верхній Сенів, яка в свій час виграла гран-прі на одній з міжнародних виставок”, – написав Андрій Перкатюк.

На зображенні може бути: 1 особа та просто неба

На зображенні може бути: 1 особа та просто неба

Як розповів Андрій Перкатюк кореспонденту Укрінформу, цей будинок зводять в курортному Яремче, біля водоспаду, і мандрівка до нього вже є в екскурсійних маршрутах для туристів.

 До слова, Марія Кречунєк (Чукутиха), відома також як Гуцулка з люлькою, Стара гуцулка, Чукутиха з люлькою, Чукутиха в перемітці, Чукутиха з палицею, народилася 26 квітня 1836 року в Ясенові Горішньому Верховинського району. Була співачкою народних пісень, заробляла на життя виступами на весіллях. За переповіданнями, могла три доби співати пісні та жодного разу не повторитися. У 1920-х до Верховини приїхав військовий фотограф Микола Сеньковський. Він сфотографував Марію Чукутиху 1926-го. Фотосесію автор назвав «Стара гуцулка». Знімки ввійшли до збірки «Гуцульські типи». А вже 1931 року знімок, на якому Чукутиха зображена з люлькою, був представлений на Міжнародній європейській фотовиставці в Парижі. Портрет здобув гран-прі – найвищу нагороду.

Читайте також у ПІК:

Приєднуйтесь до нас  у FacebookInstagram,Youtube та  Telegram

Новини партнерів

Коментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено