Івано-Франківськ
22.1
USD: 26.95
EUR: 32

На території Перегінської ТГ виявили значне засмічення (ФОТО)

На території Перегінської селищної територіальної громади Івано-Франківської області провели позаплановий огляд з твердими побутовими відходами.

187468431 307723277464874 4955801926363668078 n scaled

Про це ПІК інформує Державна екологічна інспекція Карпатського округу.

Під час перевірки виявили численні порушення:

  • – Безхазяйне звалище твердих побутових відходів в урочищі «Ямборівка» На правій стороні автодороги Небилів-Слобода Небилівська в с. Небилів. Загальна площа сміттєзвалищ становить 2530 м2. За візуальними ознаками, звалище функціонує тривалий час (кількох років), мало місце спалювання ТПВ.
  • – У межах природоохоронної смуги р. Лімниця (100м), яка має статус ландшафтного заказника місцевого значення, на території с. Небилів в районі розташування виробничих приміщень ПП «Надія» виявлено складування відходів деревообробки (тирса, кускові відходи) окремими контурами загальною площею 5176м2. З пояснень Вагилевича В.М. та Пайша Р.М., ПП «Надія» здійснює діяльність з розпиловки деревини без документів, що посвідчують речові права на землю.
  • – В районі моста через р. Млинівка в с. Небилів виявили складування відходів деревини (тирса) на правому березі річки площею 1650м2 на приватній земельній ділянці (власник Глушко Б. В.).
  • – На правій стороні автодороги с. Вільхівка – с-ще Перегінськ поблизу деревообробного виробництва ФОП Андрішак Б.М. по вул. Михайлишина, 1 с-ща Перегінськ виявили складування відходів деревообробки (тирси) на березі річки Радова площею 960 м2.
  • – На правій стороні автодороги с. Ясень – с. Гриньків у межах природоохоронної смуги р. Лімниця (100м) виявлено звалища безхазяйних твердих побутових відходів загальною площею 4915 м2.
  • – На правій стороні автодороги с. Ясень – с. Осмолода у межах природоохоронної смуги р. Лімниця (100м) виявлено звалища безхазяйних твердих побутових відходів та відходів переробки деревини окремими контурами загальною площею 1305 м2, мало місце спалювання відходів.
  • В с. Осмолода у межах природоохоронної смуги лівого берега р. Лімниця (100м) в районі розташування деревообробного виробництва виявили звалища твердих побутових відходів та відходів переробки деревини окремими контурами загальною площею 2460 м2, мало місце спалювання відходів. На березі р. Лімниця також виявлено два штабелі деревини хвойних порід без наявності чіпів, власник деревини не встановлений.
  • У селищі Перегінськ в межах природоохоронної смуги лівого берега р. Лімниця (100м) виявлено місце видобування піщано-гравійної суміші у виді 3-х контурів, на місці видобування у наявності саморобний пристрій – решітка для відсіву дрібної фракції ПГС. За візуальними ознаками видобуток ПГС здійснено навесні 2021 року. На березі річки є у наявності й інші місця видобутку ПГС з ознаками видобування у попередні роки. Складено карту-схему видобутку ПГС, проведено фотофіксацію факту самовільного видобутку надр.
  • – На лівій стороні автодороги с-ще Перегінськ – с. Закреничне, на лівому березі р. Лімниця виявлено 6 контурів безхазяйних звалищ твердих побутових відходів та відходів переробки деревини (тирса, кускові відходи). Загальна площа засмічення земель становить 874 м2, загальний обсяг відходів – 621 м3.

186501685 307723220798213 9156510280594212929 n scaled

Вищезгадане є порушенням ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 12 Закону України «Про охорону земель» та ст. 21 Закону України «Про відходи», ст. 19 Кодексу України «Про надра», ст. 26 Закону України «Про природно-заповідний фонд України».

Захід проводився у присутності заступника голови Перегінської територіальної громади Вагилевича В.М., старости с. Небилів Пайша Р.М., старости с.Ясень Гулій М.В. та старости с.Гриньків Стоцького М.Р.

“Голові Перегінської територіальної громади видали припис на усунення виявлених порушень. З огляду на масштабність та ознаки кримінального правопорушення, матеріали перевірки передано до правоохоронних органів”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Новини партнерів

Коментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено