Івано-Франківськ
17.03
USD: 26.95
EUR: 32

Міжнародний день музеїв: як відзначили франківські музейники професійне свято

Вхід в івано-франківські музеї для відвідувачів сьогодні, 18  травня, був безкоштовний.

2e7409989204a47c scaled

Таку акцію працівники проводять з нагоди свого професійного свята — Міжнародного дня музеїв. З 1977 року цей день відзначають 18 травня, повідомляє Суспільне Карпати, пише ПІК.

Урочистості у Музеї мистецтв Прикарпаття розпочалися з 12-ї години. Окрім виставок, у залі лунає музика. Для відвідувачів музею грає на струнних інструментах та виконує пісні дует “SOVA”.

Також сьогодні відкрили виставку графіки Юлії Яворської, яка працює у Музеї мистецтв Прикарпаття. Це — її друга персональна виставка. Тут представлені 70 робіт, виконаних чорною і білою гелевими ручками. Називається виставка “Хвіст Комети”. Більшість робіт написані впродовж останніх двох років.

“Залишає за собою таке яскраве світло, яке ми називаємо хвостом комети, і те світло ми бачимо навіть, коли вже комета дуже далеко. І є люди, які приходять в наше життя, вони залишають після себе чи добрий, чи недобрий спогад, але тим не менше якось нас вражають, і оце такі мої рефлексії на все, що мене оточує, в основному — на людей”, — розповідає Юлія Яворська.

021cf85ea57d7ebf scaled

Святослава Колденко каже, що вражена тим, як художниця вміє передати емоції двома кольорами – чорним і білим:

“Єдине, що хочеться побажати, щоб вона в подальшому творила і свої роботи розводила кольорами веселки. Я щиро бажаю побачити всю красу кольорів, барв, і щоб наступна виставка вже була не графіка, а повністю олією або акварель, як там її душа побажає”.

Директор Музею мистецтв Прикарпаття Василь Романець розповідає, що відкриття музею відбулося 41 рік тому саме у цей день — 18 травня. Тому, аби відзначити річницю, запросили три музичні колективи. Наразі музейники шукають приміщення, аби мати більше виставкових площ, розповідає Василь Романець.

“Багато робіт маємо у нашому фондосховищі, і бракує площ, щоб ми їх виставляли. Якщо ми раніше по місяцю виставляли, то зараз — лише по 15 днів, щоб встигати більше показати людям. Нам конче треба ще окрему залу для сучасного мистецтва. Тому що це все-таки — сакральна споруда. Тут — роботи таких відомих майстрів, як Пінзель”, — каже Романець.

В Івано-Франківському краєзнавчому музеї, який розміщений у Ратуші, сьогодні також вхід безкоштовний вхід.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook, Instagram, Youtube та  Telegram

Новини партнерів

Коментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено