Так цю вулицю у 1892 році назвали в пам’ять річниці польської конституції, що була ухвалена 3 травня 1791 року.
Натомість будинок під №12 по цій вулиці, який знаходиться на перехресті з сучасною вулицею Вагілевича, не являється пам’яткою архітектури, але є цікавим з погляду історії міста.
“Особливою гордістю тодішнього, міжвоєнного міста було підприємство точної механіки Марека Устьяновича, що працювало по вул. Третього Мая, 12 (тепер вул. Грушевського). Воно займалося ремонтом сейфових механізмів, друкарських та рахувальних машинок. Власник мав репутацію досконалого фахівця у цій галузі.
Коли в 1932 році він відкрив своє підприємство в Станиславові, його клієнтами одразу стали як державні інституції, так і приватні фірми, які до того з приводу ремонту зверталися до львівських спеціалістів.
Ще донедавна в будинку знаходилось ювелірна майстерня (пізніше майстерня “Хризоліт”), а також – відділення “Общадбанку” (вже не функціонує).
До слова, на Третього травня 3-го травня також стояв двоповерховий будинок під номером 9. На старих поштівках можна розібрати вивіску «Римська лазня», яку тут відкрили у другій половині ХІХ століття. Особливістю закладу була помірна температура й висока вологість.
Читайте також:
- Було-стало: мікрорайон Майзлі в Івано-Франківську (ФОТО)0
- Було-стало: аптека “Під ангелом” на вулиці Собеського (ФОТО)
- Було-стало: Будинок фабрики індпошиву одягу в Івано-Франківську (ФОТО)
- Було-стало: Музей історії релігії та атеїзму в Івано-Франківську (ФОТО)
- Було-стало: кінотеатр Шевченка в Івано-Франківську (ФОТО, ВІДЕО)