Івано-Франківськ
9.1
USD: 26.4
EUR: 30.85

Українцям можуть нараховувати “зайві” борги за газ

Суму заборгованості можна перевірити через інтернет.

Українцям можуть нараховувати "зайві" борги за газ

Українцям, щоб дізнатися про заборгованість за газ, потрібно зайти в особистий кабінет на сайті місцевого постачальника газу або клієнтського сервісу, який об’єднує дані постачальників із різних регіонів (наприклад, РГК або “Нафтогаз”).

Найчастіше оформлення доступу в особистий кабінет можливе в дистанційному режимі, але клієнтам деяких газзбутів може знадобитися особистий візит до офісу компанії. “Загадкові” борги можуть виникати через через проблеми з показаннями лічильників. Про це пише ПІК з посиланням на Оbozrevatel.

Після того, як ви отримаєте всі дані для доступу, на головній сторінці особистого кабінету відобразиться стан вашого рахунку, включно із заборгованістю. Оплатити послугу можна там же. Причому найчастіше в особистому кабінеті відображаються дані і з оплати газу як товару, і з його доставки.

Так виглядає особистий кабінет на сайті РГК

Звідки береться “зайвий” борг

В особистому кабінеті потрібно щомісяця вносити показники лічильника газу. Якщо цього не зробити, споживання газу порахують за нормативом:

  • 3,28 куб. м на людину в місяць за наявності тільки газової плити;
  • 5,39 куб. м – за наявності плити, якщо немає ні централізованого гарячого водопостачання, ні газового водонагрівача;
  • 10,49 куб. м – за наявності газової плити і водонагрівача.

Якщо платіжку в онлайн-кабінеті сформують за цими даними, а ви оплатите тільки фактично спожитий газ, відобразиться неіснуюча заборгованість. Виправити це можна, внісши фактичні показання лічильника в особистому кабінеті. Але варто пам’ятати, що на обробку даних може знадобитися кілька днів.

Або:

Борг може з’явитися, якщо ви не користувалися газом протягом місяця і з цієї причини внесли в особистий кабінет такі ж показання лічильника, як і місяцем раніше. У такій ситуації система може порахувати, що ви не вносили показання зовсім.

Борг у такому випадку буде того ж розміру, що і в першому прикладі. Але для його усунення вам, найімовірніше, доведеться провести повірку лічильників. У більшості постачальників газу це можна зробити онлайн, але процедура може затягнутися і потребуватиме додаткових звернень до спеціалістів компанії по телефону або в месенджерах.

Читайте також у ПІК:

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що обов’язкової вакцинації проти Covid-19 в Україні не буде

Прикарпатцям на замітку: коли потрібно садити озимий часник

В компанії “Прикарпаттяобленерго” повідомили, де не можна ставити холодильник у кімнаті

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Новини партнерів

Коментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено