Івано-Франківськ

Оцінка експерта: чому в Україні через 5-7 років буде “бум” захворювань

Війна має як прямий вплив на здоров’я людей, так і опосередкований.

104438867 256378512290079 2126890385222183621 n 1 3 3 scaled 3

Оцінка експерта цього разу стосується перспектив здоров’я українців.

У ролі експерта – міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, що розповів в інтерв’ю “Телеграфу“, якими наслідками загрожує українцям війна проти Росії. За його словами, за 5-7 років у нашій країні буде “бум” захворювань, пише ПІК.

image 1 1 scaled

Віктор Ляшко зазначає, що війна має як прямий вплив на здоров’я людей, так і опосередкований.

“І зараз на перші місця виходитимуть саме опосередковані втрати. Це летальні випадки, які виникатимуть через те, що в зоні бойових дій, на тимчасово окупованих територіях, люди не матимуть доступу до медичних послуг, лікарських засобів, води”, – пояснив міністр.

Він додав, що там, де йдуть бойові дії, наприклад, у Сєвєродонецьку, швидка допомога зараз точно не курсуватиме містом. І люди, які там залишилися, і отримали інфаркт або інсульт, наражаються на небезпеку через те, що несвоєчасно отримують допомогу. У Херсонській, Запорізькій областях спостерігається відсутність лікарських засобів.

Крім того, відсутність води призведе до появи групи кишкових інфекцій. У тому числі й холери.

“Це те, про що і попереджала ВООЗ. Після війни завжди були масштабні спалахи інфекційних захворювань. Іноді це відбувається і під час війни”, – зазначив Ляшко.

Він також наголосив, що саме тому українська влада постійно говорить західним партнерам, що потрібно збільшувати тиск на Росію, щоб вона залишила територію нашої країни. Тому що це зокрема призводить до гуманітарної катастрофи.

“У попередні ковідні роки не було раннього скринінгу онкологічних хвороб, серцево-судинних захворювань. Така сама ситуація і під час війни. Це призведе до того, що через 5-7 років у нас буде ще й “бум” онкологічних, певних інфекційних та серцево-судинних недуг. А це і туберкульоз, і вірусний гепатит”, – уточнив міністр.

Щодо найближчої ситуації зі здоров’ям українців, то Ляшко сказав:

“Ми вже зараз порахували, що приблизно 15 мільйонам українців знадобиться та чи інша психологічна допомога, оскільки вони або бачили, або відчували жахи війни. З цих 15 мільйонів, як показують наші розрахунки, десь 20 відсотків, це менше 4 мільйонів, будуть потребувати медикаментозної підтримки”. 

Читайте також: 

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

 

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено