Івано-Франківськ

Оцінка експерта: чому та наскільки картопля восени буде дорожчою, ніж торік

Цього року багато картоплі торішнього врожаю вимушено пустили на крохмаль.

1638007394 44 main v1591704938

Через війну і масовий виїзд українців за кордон цьогоріч значно скоротився ринок споживання аграрної продукції, і, зокрема, велика частина врожаю картоплі залишилась не реалізованою. Через це багато великих  виробників овочевої продукції у 2022 році скоротили площі під цієї культурою.

Отже восени, навіть за умов гарною врожаю, ціни на картоплю будуть високими. Про це повідомляє agronews.ua, з посиланням на “Сніданок з 1+1”.

Наразі, щоб врятувати цієї весни картоплю минулого врожаю, довелося здавати її на переробні підприємства, що виробляють крохмаль.

“Тому вже сьогодні влада лобіює на рівні посольств експорт українського крохмалю в країни, де бракує такого товару. Зокрема, йдеться про ринки Казахстану та Узбекистану”, – каже експертка з плодоовочівництва Всесвітнього банку розвитку Оксана Руженкова.

А тим часом, аби на наступити на ті самі граблі, великі виробники картоплі максимально скоротили її посіви.  Причому це скорочення могло би спричинити вже восени цього року великий дефіцит картоплі на ринку. Але, на щастя, до битви за врожай овочів підключились дрібні та середні фермери. Вони засадили достатньо площі, аби Україна була наступного сезону з картоплею.

“Проте, стільки як торік, її вже не буде”, – наголошує аналітик.

Крім того, не можна забувати про ускладнену і дорогу логістику, недешеві засоби захисту рослин та оплату робочої сили. Таким чином, такої ціни на картоплю, як була цьогоріч узимку та навесні, вже не буде. Вона однозначно буде дорожча. Але наскільки – наразі ніхто не може спрогнозувати.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено