Івано-Франківськ

Зона безпеки довкола Запорізької АЕС: що нового побачив гендиректор МАГАТЕ

Україна та Росія обговорюють із МАГАТЕ радіус зони ядерної безпеки та роль персоналу агентства в цьому процесі.

thumbnail tw 20220329123635 2602 1

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Ґроссі заявив у понеділок, що побачив ознаки згоди як України, так і Росії на створення зони ядерної безпеки довкола Запорізької атомної електростанції.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Reuters, пише ПІК.

“Я побачив ознаки того, що вони (Україна і Росія) зацікавлені в цій домовленості. Як я розумію, дві сторони перебувають із нами в контакті й ставлять запитання – багато запитань”, – сказав Ґроссі на брифінгу в понеділок.

Він уточнив, що Україна та Росія обговорюють із МАГАТЕ такі питання, як радіус зони ядерної безпеки та роль персоналу агентства в цьому процесі.

 “По суті, це зобов’язання того, що жодні військові дії не охоплюватимуть і не передбачатимуть націлювання на станцію або радіус довкола неї, що може вплинути на її нормальне функціонування. Саме цього ми й очікуємо”, – додав гендиректор МАГАТЕ.

Нагадаємо, що після нетривалої місії на ЗАЕС експерти МАГАТЕ представили звіт, у якому підтвердили, що Росія розмістила “військовий персонал, транспортні засоби та обладнання в різних місцях станції.

Після цього Рафаель Гроссі закликав негайно припинити обстріли в районі окупованої Запорізької АЕС і створити “зону безпеки” довкола неї, наголошуючи, що перебої з електропостачанням станції підвищують загрозу аварії.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено