Івано-Франківськ

Стало відомо, як правильно гасити соду оцтом

Більшість господинь звикла гасити соду оцтом  у ложці чи склянці перед тим моментом, коли соду додають у тісто

Стало відомо, як правильно гасити соду оцтом

Багато хто неправильно гасить соду оцтом. Яка поширена помилка господинь, пише ПІК з посиланням на ТСН.

Сода розпушує будь-який виріб у два етапи. Спочатку, коли стикається з кислим середовищем оцту, відбувається хімічна реакція виділення бульбашок газу, потім, на другому етапі сода продовжує розпушувати виріб у той момент, коли він нагрівається під час випікання.

Більшість господинь звикла гасити соду оцтом  у ложці чи склянці перед тим моментом, коли соду додають у тісто. У такому разі відбувається бурхлива реакція виділення вуглекислого газу, але цей вуглекислий газ абсолютно нічого не розпушує, тому що весь процес відбувається в ложці, поза тістом. У такому разі перший етап розпушування тіста вже втрачено, тому що  кислота нейтралізує соду призначену в рецепті для розпушування виробів.

Як правильно гасити соду?

  • Соду гасити оцтом можна наступним чином. Соду всипати в суміш інгредієнтів тіста, поки ще не додана мука та полити оцтом. Після чого перемішати. Відбудеться реакція, вуглекислий газ, який розпушує, залишиться у тісті.
  • Ще кращий, стовідсотковий спосіб  – додати соду до сухих інгредієнтів тіста, а оцет – до рідких. Тобто соду додати до цукру, борошна та до інших сипучих продуктів, а оцет, наприклад, до яйця, кефіру, до сметани тощо. Перемішати в окремих місткостях сухі інгредієнти разом з содою та рідкі разом з оцтом.   А потім їх перемішати. У цьому випадку реакція відбувається всередині тіста, і вуглекислий газ зберігається й працює.
  • Потрібно мати на увазі ще такий момент – якщо у складі тіста присутні в достатній кількості кислі продукти, як от сметана, кисляк, лимонний сік тощо, додатково оцет в рідкі компоненти тіста додавати не потрібно. Сода в такому тісті чудово погаситься і без оцту, а виріб вийде пишним.

Читайте також у ПІК:

Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено