Івано-Франківськ

У Франківську відбудеться прем’єра музичного фільму “Кирило Стеценко. Милість миру”

Це буде єдиний показ музичного фільму на великому екрані.

 

22 січня в Івано-Франківську в театрі кіно “Люм’єр відбудеться прем’єра музичного фільму “Кирило Стеценко. Милість Zaproshennya na premyeru sichen 2023“.

До 140-річнці від дня народження геніального українського композитора Кирила Стеценка в Івано-Франківську реалізували новий мистецький хоровий проєкт “Кирило Стеценко. Милість миру”. Він репрезентує шість творів знаменитого піснеспіву сакральної частини літургії, що виконується під час перетворення хліба та вина в тіло та кров Христа.

Мистецький проєкт реалізували Івано-Франківське обласне відділення Національної всеукраїнської музичної спілки спільно з камерним хором “Воскресіння”.

“Шість міст, шість величних храмів, шість творів знаменитого піснеспіву “Милість миру” сакральної частини літургії, наші неймовірні спікери і постать незрівнянного Кирила Стеценка, який змінив хорову історію України. Все це і набагато більше очікує вас вже цієї неділі!”, – запрошують організатори.

Це буде єдиний показ музичного фільму на великому екрані, опісля його представлять на каналі Івано-Франківського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки в YouTube.

“З проєктом “Кирило Стеценко. Милість миру” ми творимо українську культуру сьогодення“, – додають організатори. 

Фінансування проєкту здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut. 

Співфінансування здійснюється за підтримки міського голови Руслана Марцінківа департаментом культури Івано-Франківської міської ради: директор департаменту – Надія Загурська.

Довідково:

Кирило Григорович Стеценко (1882-1922) – український композитор, хоровий диригент і громадський діяч, співзасновник Республіканської капели УНР, створеної для просування ідеї незалежної України та популяризації української музичної культури за кордоном. Входив до складу Собору, який проголосив створення Української Автокефальної Православної Церкви. 

Стеценко – один з яскравих представників хорової музики епохи романтизму. В його доробку «Літургія Св. Іоана Золотоуста», «Всенощна» та «Панахида», присвячена пам’яті М. Лисенка, кантати, хори а капела і з фортепіанним супроводом та обробки українських народних пісень. А ще понад 30 солоспівів на слова українських класиків, музика до п’єс, опери, колядки та щедрівки.

Кирило Стеценко пройшов шлях від учителя гімназії і регента хору духовної семінарії до священника. Він завжди ніс до людей розуміння краси і добра — того, що дає справжнє мистецтво.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtubeта  Telegr

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено