Історичний виступ України: франківські таеквондисти здобули нагороди чемпіонату світу-2023 (ФОТО)

Національна збірна України - віце-чемпіон світу з Таеквон-До

375946953 1680950372410506 1224380347165787539 n scaled

Завершився Чемпіонат світу з таеквон-До, який з 03 по 10 вересня проходив в м.Тампере, Фінляндія за участі 1 200 спортсменів з 63 країн, розповідає ПІК.

У перший день світового чемпіонату Кіра Чекіс здобула титул чемпіонки світу у спарингу серед юніорок у ваговій категорії 61 кг. На шляху до “золота”  Кіра перемогла 5 поєдинків, а у фінальній сутичці здолала спортсменку з Узбекистану.

IMG 0794 scaled

Вид програми (традиційний спаринг), наші дівчата Кіра Чекіс і Анна Сірокваша перемогли дві сутички у Аргентинців, Норвегії, але у пів фіналі поступились Італійцям, та здобули “бронзу” чемпіонату світу.

Другий змагальний день почався з командних змагань зі «спецтехніки», де українки (12-14 років) вибороли золоту нагороду. У цій команді була франківчанка Дарія Томенчук.

Далі юніорки у цьому ж розділі «спецтехніка» також вибороли «золото». Мова йде про змагання, в яких п’ять спортсменів на висоту виконують різні удари ногами по дошці.

Вперше за 17-річну історію українського таеквон-До наші спортсмени вибороли золото у складному виді програми змагань “Спеціальна техніка”. В чемпіонській команді, серед юніорок (15-17 років), були Кіра Чекіс та Лідія Приймак з Івано-Франківська.

Після цього відбувся спаринги серед юнаків (12-14 років), де Дарія Томенчук (- 60 кг) здобула перемоги в чотирьох поєдинках, а у фіналі була сильнішою за представницю Узбекистану, відтак стала чемпіонкою світу.

Згодом чемпіонами світу стали Тимофій Матвійчук (до 55 кг) та Захар Зубик (до 60 кг). На шляху до золотих нагород обидва перемогли у чотирьох поєдинках.

Третій день приніс ще дві нагороди для прикарпатських спортсменів. Зокрема, франківчанка Анна Сірокваша вперше в історій українського таеквон-До виборола золоту медаль в особистій першості, здобувши п’ять перемог, а також стала найсильнішою у світі у програмі “Формальні вправи”.

Окрім того, Артур Кузьмін виборов титул чемпіона світу серед дорослих в спарингу. Франківчанин переміг у п’яти поєдинках, зокрема, на шляху до «золотої» нагороди здолав суперників з Аргентини, Польщі, Шотландії, Ірландії, а у фіналі, у дуже напруженій боротьбі, переміг представника з Нової Зеландії.

IMG 0890 scaled

«Це мій 4-й вихованець чемпіон світу серед дорослих. Вітаю Артура, його батьків, його батько в даний момент у ЗСУ захищає Україну від російських агресорів», – поділився враженнями від виступу свого підопічного головний тренер збірної України Олег Соловей.

У четвертий день на чемпіонаті світу відбулися командні змагання, зокрема, командні спаринги серед дівчат (10-12 років).

Українська збірна у фінальному поєдинку перемогла спортсменок із Румунії і здобула титул Чемпіоном світу. Серед переможниць – Дарія Томенчук з Івано-Франківська.

У змагання юніорок, так само у командному спарингу, не було рівних збірній України. Наші дівчата у фінальному поєдинку перемогла спортсменок з Польщі. Золоті нагороди здобули франківки Кіра Чекіс та Лідія Приймак.

Натомість у командному спарингу серед юніорів збірна України виборола срібні нагороди. У складі нашої команди призерами чемпіонату світу стали Липовецкий Денис, Гаєнко Артем, Лис Олексій і Самбуров Артем.

З доробком 10 золотих, 3 срібних та 8 бронзових медалей, спортсмени Всеукраїнського Союзу Таеквон-До зайняли друге загально-командне місце. Розподіл призових місць ЧС-2023: