Івано-Франківськ

Різдвяний піст у 2023 році: нова дата та які є обмеження

Різдвяний піст – це дуже важливий період для кожного християнина перед великим святом Різдвом Христовим.

Різдвяний піст у 2023 році: нова дата та які є обмеження

Різдвяний піст у 2023 році відбуватиметься по-новому, оскільки Православна церква України (ПЦУ) та Українська греко-католицька церква (УГКЦ)  перейшли на новоюліанський календар з першого вересня, пише ПІК.

“Після переходу на новий церковний календар Різдво в Україні відзначатимуть 25 грудня. А передсвятковий піст у 2023 році за новим стилем стартує 15 листопада й завершиться 24 грудня. Піст триває протягом 40 днів: він належить до найдовших”.

Різдвяний піст означає не тільки обмеження в їжі, він також має бути пов’язаний з очищенням від гріхів, молитвою, покаянням, прощенням образ, утриманням від спокус і пороків, а також відмовою від розважальних і видовищних заходів.

  • Священники також зауважують, що у часі посту головне “не їсти” одне одного.

Від посту звільняються люди, яким може нашкодити відмова від м’ясних і молочних продуктів. Йдеться про людей, які мають хронічні захворювання та інші проблеми зі здоров’ям. А також:

  • Діти до 14 років;
  • вагітні й жінки, які годують немовлят;
  • люди, які перебувають тривалий час у дорозі.
  • військові та та мешканці прифронтових населених пунктів. Адже у них немає змоги повноцінно й вчасно харчуватися, тому обмеження в їжі лише можуть погіршити становище цих людей.

У Різдвяний піст дотримуються суворих правил харчування, які передбачають повне виключення з раціону м’яса, яєць та молочних продуктів.

“Водночас від дня тижня залежить, що можна їсти на Різдвяний піст. У середу та п’ятницю протягом Різдвяного посту встановлено сухе харчування, яке передбачає споживання лише неперероблених продуктів, що не були термічно оброблені. У заключний тиждень посту ця дієта також розповсюджується на понеділок”.

По понеділках дозволяється вживати гарячі страви без використання соняшникової олії, а по вівторках та четвергах можна додавати олію. Також у часі посту не проводять весілля.

Читайте також у ПІК:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

 

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено