Івано-Франківськ

Третя Пречиста та дві поминальні суботи: календар церковних свят на листопад-2023

Різдвяний пост 2023 року розпочнеться 15 листопада.

vem6gf c323x240x50px50p up 65202560c4a87a24394ee9d121f0d32c

З огляду на те, що з початку нового церковного року — з 1 вересня — українська церква перейшла зі старого стилю на новий, православні свята в Україні зміщуються зі звичних чисел.

У листопаді віряни відзначатимуть п’ять важливих релігійних дат, пише ПІК із посиланням на Апостроф. 

Також цього місяця буде два дні поминання померлих. Перша поминальна субота у листопаді припадає на 4-е число. Вона йде напередодні великого свята — Собору архістратига Михайла і тому має назву Михайлівська батьківська субота. Друга поминальна субота буде 11 листопада — перед початком Різдвяного посту.

У день Собору архістратига Михаїла, голови святого воїнства ангелів та архангелів, 8 листопада православні вшановують небесне воїнство. У святого Михаїла просять заступництва та справедливості.

15 листопада розпочинається Різдвяний пост 2023 року в Україні. Він триває 40 днів, протягом яких віряни очищають тіло від важкої їжі, а душу — від гріховних помислів.

4daf2a225f0e475161d18143f98696dd scaled

Інші свята:

  • 21 листопада — християнська церква відзначає Введення в Храм Пресвятої Богородиці, або Третю Пречисту. Пам’ятне свято засноване на честь виконання обітниці, даної матір’ю Діви Марії, святою Анною. Вона обіцяла віддати свою дитину на служіння Господу і привела Марію до Єрусалимського храму, коли їй виповнилося 3 роки.
  • 24 листопада — День Святої великомучениці Катерини, дочки правителя Олександрії. Що просять у святої великомучениці Катерини — оскільки вона вважається покровителькою сімейного щастя та жінок, святу просять про вдалий шлюб та народження спадкоємців.
  • 30 листопада — День Святого апостола Андрія Первозваного, першого єпископа Візантійського. Свято встановлено на честь першого учня Ісуса Христа, тому він і має ім’я Первозваний.

Читайте також у ПІК: 

Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено