Івано-Франківськ

Сума вражає: скільки втрачає бюджет України через тривоги

У 2022 році збитки економіки України від тривог складали 7 млрд грн на день.

Сума вражає: скільки втрачає бюджет України через тривоги

Економіка України через тривоги втрачає значну суму – цьогоріч вона може становити 9 млн грн. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, пише ПІК.

“Якщо припустити, що під час тривоги зупиняється половина економіки, збитки за чисту добу тривоги, умовно становитимуть – 9 млрд грн (у 2022 році – 7 млрд грн)”, – зазначив він.

Зазначається, що такий підхід до розрахунків є приблизним і може змінюватися по регіонах. На приблизність розрахунків впливає й те, що значна частина тривог припадає на нічний час. Однак, оцінити орієнтовний масштаб втрат у валовій доданій вартості все ж можна.

Гетманцев навів приклад на останніх чотирьох тижнях. Тривалість повітряних тривог за цей час становила:

  • Київський регіон – 2,5 доби;
  • Дніпровщина – п’ять діб;
  • Харківщина – п’ять діб;
  • Львівщина – одну добу.

“Тому, якщо говорити про податки, то втрати від зупинення економічної діяльності для бюджету складають – 3 млрд грн на добу вимушеного простою. Якщо взяти мінімальну сумарну тривалість тривог у дві доби на місяць, втрати зведеного бюджету і пенсійного фонду можуть сягати – 6 млрд грн/місяць”, – додав депутат.

До слова, раніше президент Володимир Зеленський доручив Кабміну, Міністерству оборони та Генштабу ЗСУ знайти рішення, щоб довготривалі тривоги через польоти російського МіГ-31К, який може переносити ракети «Кинджал», не паралізували життєдіяльність українців.

Читайте також у ПІК:

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено