Івано-Франківськ

В Україні змінили правила надання відпусток: деталі

Водночас у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівникові в наданні відпустки.

2022 06 03 dodatkova vidpustka za osoblyvyj harakter pratsi 800 500

Верховна Рада збільшила з 15 до 30 календарних днів на рік загальний максимальний термін надання працівникові відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин.

Відповідний законопроєкт підтримали 273 народні депутати, пише ПІК з посиланням на Іnterfax-Україна.

Документ передбачає також, що щорічна відпустка може бути розділена на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше ніж 14 календарних днів, не лише на прохання працівника, а й за необхідності у роботодавця.

Інші зміни:

  • Відпустка при народженні дитини має надаватися в чітко визначений термін – не пізніше трьох місяців з дня народження дитини. Батькові дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, така відпустка надаватиметься лише після отримання відповідного рішення суду. Водночас відпустка за усиновлення дитини надається незалежно від її віку.
  • У разі використання або виплати грошової компенсації за додаткову відпустку працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, працівник не користується правом на неї в календарному році звільнення на іншому підприємстві, в установі, організації.
  • Водночас у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівникові в наданні будь-якого виду відпусток (окрім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку). Це можливо, якщо працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури, до виробництва товарів оборонного призначення або до виконання мобілізаційного завдання (замовлення).
  • Крім того, документ пропонує врахувати виключення педагогічного та науково-педагогічного персоналу з переліку осіб, за якими під час проходження військової служби за призовом під час мобілізації зберігається попередній середній заробіток.
  • Пропоновані зміни до законодавства містять також норми щодо порядку та умов надання відпусток для підготовки та участі у спортивних змаганнях, які регулюються трудовим та колективним договором, а також виключення норм творчих відпусток та відпусток у зв’язку з профспілковим навчанням.

Читайте також:

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено