Івано-Франківськ

Голова Євроради Шарль Мішель передумав йти з посади через гучний скандал

Політик визнав, що переспектива його дострокової відставки "призвела до екстремальної реакції".

Голова Євроради Шарль Мішель передумав йти з посади через гучний скандал

Голова Європейської ради Шарль Мішель вирішив відмовитися від участі у виборах до Європарламенту після того, як ці його плани спричинили гучний скандал в ЄС, пише ПІК.

“Мій вибір викликав сильну увагу ЗМІ та спекуляції. (…) Я вітаю всю політичну критику та законні аргументи. Природно, кожна ситуація має кілька можливих точок зору. Але особисті напади все більше переважають над фактичними аргументами. (…) З усіх цих причин і щоб зберегти фокус моєї місії, я не буду кандидатом на європейських виборах. Я присвячу всі свої зусилля своїм нинішнім обов’язкам з непохитною рішучістю, поки вони не закінчаться”, – написав Мішель.

Він вбачав у цих виборах можливість продовжити свою боротьбу за вирішення тих проблем, з якими стикнулася Європа. Зокрема він згадав і війну в Україні. За словами Мішеля, він сподівався, що його виборча кампанія буде цілком сумісною з виконанням виконавчих повноважень – “як і на будь-яких національних або місцевих виборах”.

Нагадаємо, що на початку січня чинний президент Євроради Шарль Мішель оголосив про намір балотуватися до Європейського парламенту на виборах у червні. В разі перемоги на цих виборах, він мав піти з посади достроково.

Головною проблемою у цьому контексті була та обставина, що у разі дострокової відставки голови Євроради його обов’язки має виконувати керівник держави, яка головує в ЄС. У другому півріччі це буде Угорщина.

Тобто одну з головних посад в Євросоюзі міг би отримати антиєвропейськи і антиукраїньски налаштований Віктор Орбан, що не приховує симпатій до Росії.

Читайте також у ПІК: 

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено