Івано-Франківськ

Чорнобильські вовки розвинули стійкість до раку, – дослідження

Вовки в Чорнобилі піддаються впливу радіації, що викликає рак. Однак дослідники виявили, що частина їх генетичної інформації є стійкою до

photo 2024 02 10 12 24 47 e1707560771817 scaled

Вовки-мутанти, що бродять по пустельних вулицях Чорнобиля, схоже, розвинули стійкість до раку, і можливо, отримані результати допоможуть вченим боротися з раковою хворобою у людей, передає УНІАН.

У 1986 році на Чорнобильській електростанції люди були евакуйовані через викид радіації, що викликає рак. Однак дикі тварини, такі як вовки та коні, бродять по пустирях понад 35 років після катастрофи.

“Дослідники з Прінстонського університету в США відвідали Чорнобиль 2014 році і наділи на вовків радіоошийники, щоб можна було відстежувати їх переміщення і визначити, наскільки вони піддаються радіації. Вони також взяли зразки крові, щоб зрозуміти, як тіла вовків реагують на радіацію, що викликає рак”, – йдеться у повідомленні.

Дослідники виявили, що чорнобильські вовки піддаються впливу радіації понад 11,28 мілібара щодня протягом усього життя, що більш ніж у шість разів перевищує законодавчу межу безпеки для людини.

Вони також встановили, що вовки мають змінену імунну систему, подібно до хворих на рак, які проходять променеву терапію, але, що більш важливо, вони також виявили певні частини генетичної інформації тварин, які, здаються стійкими до підвищеного ризику раку, пише Sky News.

Водночас дослідження в останні роки було припинено у зв’язку з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

До слова, за рік на Прикарпатті виявили понад 4 600 випадків раку.

Читайте також:

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено